Honda CB Six50: koncept scramblera Hlavní obrázek k článku: Honda CB Six50: koncept scramblera

Jedna věc je mi na japonské Hondě sympatická. Při vytváření konceptů nových strojů, nemusí nutně přijít s něčím zcela převratným a novým. Občas stačí využít to, co už doma mají, jen to přemění k obrazu svému a dílo je hotovo.

Tak jako na jaře představila svého Bulldoga, na podzim přišla s Gromem 50 vycházejícího z MSX 125 a nedávno představila koncept CB4, který je postaven na platformě Hondy CB 650 F a konkrétně tento stroj posloužil jako základ i pro další koncept s označením Six 50.

CB4 je pokus o café racer, to Six 50 se spíše blíží stylu scrambler nebo enduro, se kterým byste se nemuseli bát pustit i do horšího terénu, než jsou naše silnice třetí třídy. Přiznám se, že se mi tento styl docela líbí a to nejen díky obutí a krytu motoru, ale i celkovém designu motocyklu. Barevné provedení je zajímavé a odpovídá i zaměření, kterému je stroj přizpůsoben. Zvláštní je také světlomet, který po rozsvícení svítí modrým světlem ve tvaru písmene „X“ a vypadá, jako by na motocykl přistál z jiné planety.

Na tvarovanou palivovou nádrž plynule navazuje červené sedlo, které kopíruje její ostré hrany, ale přitom bude posaz na motocyklu vzpřímený a pohodlný. Na řídítkách jsou připevněny zvláštní krytky, které by měly v případě pádu ochránit obě páčky. Asi bych pochybovala o jejich funkčnosti a raději bych je nahradila nějakými slušivými chrániči rukou. Honda zatím k tomuto konceptu nevydala žádné prohlášení, každopádně myslím, že by mohl mít u zákazníků úspěch.

1 Honda CB Six 50 koncept11 Honda CB Six 50 koncept21 Honda CB Six 50 koncept31 Honda CB Six 50 koncept41 Honda CB Six 50 koncept5Login Přihlásit Registrace ›