Godzilla: Royal Enfield Diavel od Neev Motorcycles Hlavní obrázek k článku: Godzilla: Royal Enfield Diavel od Neev Motorcycles

Ducati Diavel patří mezi jeden z nejoblíbenějších motocyklů mezi customery. Indičtí Neev Motorcycles však nestavěli na jeho základech, ale přestavěli motocykl jiné značky do jeho tvarů.

Základem jim posloužil Royal Enfield Thunderbird 500, který upravili do stylu Ducati Diavel a pokřtili jej jménem Godzilla. Aby dosáhli podobného vzhledu, jako má Diavel, museli customeři provést na Thunderbirdu velké množství úprav a většinu dílů si dělali ručně, aby dosáhli co nejpodobnějších tvarů.

1 Godzilla Neev Motorcycles (11)1 Godzilla Neev Motorcycles (2)

Přední světlomet vyměnili za LEDkový, který se svým tvarem velmi podobá světlu na motocyklu Pulsar NS 200 od firmy Bajaj. Godzilla rovněž dostala nové přední vidle, které jsou vyrobené z hliníkového materiálu a oproti původním jsou o pár čísel delší. Řídítka jsou delší a díky ním se jezdci motocykl lépe ovládá a také jeho pozice za nimi je vzpřímenější. Jezdec sedí velmi nízko s nohama nataženýma dopředu. Stupačky byly uchyceny na míru jezdce, jsou tedy přesně podle jeho potřeb, aby se na jeho motocyklu cítil co nejvíce pohodlně.

1 Godzilla Neev Motorcycles (4)1 Godzilla Neev Motorcycles (6)

Zajímavě umístili budík s rychloměrem, který uchytili přímo na řídítku. Jedinečný je rovněž tvar palivové nádrže, protáhlý s ostrými hranami a s nápisem „Godzilla“. Na míru je rovněž vyrobená celá kapotáž, jak přední, tak i boční kryty motoru. Ručně je dělaná také kyvná vidlice. Výkon 27 koní je na zadní kolo přenášeno pomocí řetězu, který je netradičně umístěný vpravo. Po straně je také uchycený K&N filter a registrační značka motocyklu. LED pásky na zadečku Godzilly slouží jako její koncové světlo.

1 Godzilla Neev Motorcycles (8)1 Godzilla Neev Motorcycles (9)1 Godzilla Neev Motorcycles (5)

Pneumatiky jsou obuty na paprskových chromových ráfcích, které jsou příjemným kontrastem vůči černé barvě, do které designéři motocykl oděli. Jediným prvkem na motocyklu Royal Enfiel Thunderbird 500, který neprošel žádnou změnou je jeho jednoválcový motor a tak je Godzilla poháněna agregátem o obsahu 499 ccm a s maximálním kroutícím momentem 41,3 Nm. Převodovka má pět rychlostí.

1 Godzilla Neev Motorcycles (7)1 Godzilla Neev Motorcycles (10)1 Godzilla Neev Motorcycles (3)

Koncovka výfuku je uchycena pod motocyklem a jeho svody jsou obaleny do speciální teplu odolné látky. Výfukový systém má spíše sportovní vzhled, ale nijak to celkové vizáži motocyklu nevadí, naopak. Cena Godzilly po těchto úpravách nebyla zveřejněna, pánové z Neev Motorcycles však prozradili, že celá přestavba jim zabrala více než dva měsíce práce.

1 Godzilla Neev Motorcycles (12)1 Godzilla Neev Motorcycles (1)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama