Reklama

Ducati Diavel 1200 oficiálně! Hlavní obrázek k článku: Ducati Diavel 1200 oficiálně!

Ducati Diavel 1200 odhalilo se dnes oficiálně představilo na motosalonu v Miláně. Konečně tedy máme i oficiální technické údaje této jednostopé novinky.

včera jsme vám ještě před oficiálním představením poodhalili jednu z největších novinek milánského motosalonu, Ducati Diavel. Nekapotovaný stroj pohání kapalinou chlazený dvouválec Testastretta s objemem 1198 ccm a už avízovaným výkonem 162 koní při 9500 1/min. Při dosáhnutí 8000 otáček by měl točivý moment vrcholit hodnotou 127,5 N.m. Rozvor čítá 1590 mm a suchá hmotnost se zastavila na 210 kg, do nádrže natakujete 17 l.

U Ducati si snad nedokážeme představit jiný typ rámu než příhradový, v případě modelu Diavel z ocelových trubek. Přední USD vidlice Marzocchi o průměru 50 mm s kompletním nastavením, což platí i o zadní kyvné vidlici jenž je doplněna tlumící jednotkou Sachs. Dva brzdové kotouče vpředu o průměru 320 mm svírají čtyřpístkové třmeny Brembo Monobloc, zadní kolo krotí jeden brzdový kotouč.

Bez elektroniky to už dnes ani u motocyklů nejde, samozřejmostí je použití ABS, elektronický plyn Ride-by-Wire a kontrola trakce řízená systémem DTC už jen dolaďují komfort a bezpečnost pro jízdu. Jezdec bude mít také možnost zvolit si pomocí tří palivových map určitý režim jízdy Sport – Touring – Urban.

Počítá se i s komfortnější a odlehčenou verzí Ducati Diavel Carbon, a jak již název napovídá, několik dílů motocyklu bude nahrazeno materiálem z uhlíkových vláken. Navíc zde objevíme lehká kovaná kola Marchesini.

duc dduc dduc dduc d duc dduc d duc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dduc dLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama