Ducati 1199 Monster X: koncept streetfighteru Hlavní obrázek k článku: Ducati 1199 Monster X: koncept streetfighteru

Motocykly typu streetfighter jsou v poslední době u Ducati tak nějak stranou a musím říct, že je to spíše škoda a doufám, že z jejich nabídky nezmizí zcela.

Ducati vám v poslední době nabízí plejádu supersportů Panigale nebo Monsterů, ale pro ty, kteří mají rádi obratné stroje, které nejsou univerzálními vojáky, ale patří mezi tvrdohlavé a svébytné motocykly, se kterými budete pořád na ostří nože, tak pro vás je Streetfighter jako stvořený. Však si přečtěte náš test Ducati Streetfighter 848 a pochopíte o čem hovořím.

Bohužel tato kategorie tak nějak u Ducati skomírá. Nic se neděje a ani se neobjevují žádné náznaky toho, že by Italové pracovali na nějaké novější generaci, snad tomu tak není a konstruktéři z Bologne už na něčem usilovně pracují. Inspirací by jim mohl být i koncept Ducati 1199 Monster X, i když zrovna jeho zdvihový objem je pro streetfighter rovným zabijákem. Do ulic bych si představovala něco s menším obsahem, než je zrovna více než litrový motor. Bohužel se mi nepodařilo zjistit autora této kresby, ale myslím, že je to povedený návrh.

Nedávno jsme vám představovali ještě jiný koncept Ducati a to 1199 Panigale. Nedá mi to, abych ho tu také nezmínila, protože tento Café raceru od AD Koncept je také moc povedené dílo. Ducati 1199 Monster XLogin Přihlásit Registrace ›