Reklama

Confederate Motorcycles končí s vidlicovými dvouválci Hlavní obrázek k článku: Confederate Motorcycles končí s vidlicovými dvouválci

Jestli bylo něco typické pro severoamerickou firmu Confederate Motorcycles, tak to byly její vidlicové dvouválce, které poháněly její unikátní motocykly. S tím však bude již velmi brzy konec a budou nahrazeny elektromotory.

Také se ptáte proč? Prý hlavním důvodem je skutečnost, že už se nemají jak v konstrukci, tak v designu svých motocyklů kam dál posouvat. Jejich malosériově vyráběné stroje byly vždy unikátní a to jak vzhledem, tak i tím, jak byly zhotoveny. Elektromotocykly budou vyrábět ve spolupráci s firmou Zero Motorcycles a protože by chtěli, aby jméno Confederate bylo navždy spojováno se stroji spalujícími benzín, rozhodli se pro změnu jména na Curtiss Motorcycles.

1 Confederate FA-13 Combat Bomber (1)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (3)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (4)

Chtějí být ovšem i nadále jedineční ve své práci a nabízet unikátní konstrukční řešení, osobitý design a kvalitní podvozek. Opět budou svým zákazníkům doručovat pouze malosériově vyráběné modely, které budou stejně exkluzivní zboží jako třeba aktuálně nabízený FA-13 Combat Bomber, jehož bude vyrobeno pouze 22 kusů. Cena tohoto vzduchem chlazeného vidlicového dvouválce o výkonu 150 koní začíná na částce 155 000 amerických dolarů, tedy necelého 3,5 milionu korun. Combat Bomber by měl být posledním motocyklem vyrobeným firmou Confederate Motorcycles.

1 Confederate FA-13 Combat Bomber (2)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (10)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (5)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (6)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (8)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (9)1 Confederate FA-13 Combat Bomber (7)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama