Reklama

Akira: koncept od James Qiu Hlavní obrázek k článku: Akira: koncept od James Qiu

Čínský designer James Qiu jako malý kluk zbožňoval japonský kultovní animovaný film Akira z roku 1988. Jedná se o sci-fi odehrávající se v novodobém Tokiu, kde se hlavní hrdinové prohánějí na mýtickém motocyklu Kaneda. Právě ten se stal inspirací pro jeho koncept Akira.

Ačkoliv ve světě patřila Akira ve své době k velmi oblíbeným filmům zejména u malých chlapců, do české televize se tento snímek japonského režiséra Katsuhiro Otomy dostal až v roce 2013. Příběh dvou chlapců, kdy jeden z nich vládne schopností vládnout svými myšlenkami, díky nimž je schopný srovnat se zemí celé Tokio byl zasazen do roku 2019. Těchto schopností chce zneužít médium Akira, které touží znovu kompletně zničit Tokio, a tak začne pronikat do hlavy mladého chlapce a ovládat jej.

1 Akira koncept James Qiu (1)1 Akira koncept James Qiu (2)

Motocykl Kaneda je vidět hned v úvodní scéně filmu, kde proti sobě soutěží dva gangy mladých motorkářů. Ve smrtícím závodě se prohánějí v ulicích metropolitního města. Obrázky Kanedy zdobily nejeden dětský pokoj a nejeden chlapec toužil mít tento stroj doma.

1 Akira koncept James Qiu (3)1 Akira koncept James Qiu (4)

Nějaké pokusy o postavení tohoto motocyklu byly, ale nejlépe si vedl James Qiu, který vytvořil virtuální stroj. Možná by vám tento koncept mohl připomínat ďábelský Ducati Diavel, ve skutečnosti by realizace tohoto motocyklu byla asi velmi těžká. No třeba se o ni někdo pokusí.

1 Akira koncept James Qiu (5)1 Akira koncept James Qiu (6)

Jedinečná je v tomto konceptu kombinace spalovacího motoru usazeném v trubkovém rámu, který pohání široké zadní kolo a dvou elektrických motorů pohánějících přední kolo. Skvěle vypadají také dva páry dvojitých koncovek výfuku Termignoni, každý z jedné strany motocyklu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama