Reklama

S Goldwingem na tanečním parketu Hlavní obrázek k článku: S Goldwingem na tanečním parketu

Ostravská aréna před pár dny hostila Mistrovství světa v latinskoamerických tancích a já dostala zajímavou šanci, být při tom a rovnou na tanečním parketu během hlavního vysílání České televize. Tahle šance se neodmítá.

Pořádající agentura totiž zpestřila úvod finálového klání tříkolovými motocykly Honda Gold Wing, které jednotlivé páry přivážely během úvodního ceremoniálu na taneční parket. Vše musí klapnout na vteřinu přesně, a tak zhruba půl hodiny před živým vysíláním dostáváme instrukce, jak bude vše probíhat. Z jakého směru a kam pojedeme, jak rychle a kde máme zastavit, jak tam dlouho stát a mnoho dalšího.

MS Ostrava GW 2018 (13)MS Ostrava GW 2018 (9)MS Ostrava GW 2018 (10)

Asi tak dvě minuty před začátkem přibíhá organizátor a dostáváme jiné instrukce. Výjezd, kam jsme měli jet je pro tříkolky neprůjezdný, musíme jet jinudy. Okamžitě je tedy vše jinak, není moc času na přemýšlení, navíc jedu jako první, takže jak to nastavím, tak budou jezdit i ostatní motocykly. To už mi za sedlem sedí německý závodník s č.6 Marius-Andrei Balan. Stihneme si ještě prohodit pár slov. Překvapil mě, jak byl před finále klidný, a tak mu to i říkám. S úsměvem mi odvětí, že mám pravdu, on vlastně dělá to, co ho v životě naplňuje a ví, že patří mezi nejlepší na světě. Tančí pro radost a teď jde ukázat to, proč patří mezi nejlepší!

MS Ostrava GW 2018 (8)MS Ostrava GW 2018 (7)MS Ostrava GW 2018 (12)

To už na mě mává produkce, že máme vyjet na parket. Prokroužíme kolem porotců a pak přímo doprostřed parketu. Za mnou zastavuje druhý motocykl, který veze Mariusovu partnerku Khrystynu Moshenskou. Čeká, až k ní přijde její partner, elegantně jí pomůže z motocyklu a my odjíždíme. Musíme totiž ještě stihnout poslední pár. Projíždíme zákulisím a řadíme se zpět za poslední motocykly.

MS Ostrava GW 2018 (11)MS Ostrava GW 2018 (6)MS Ostrava GW 2018 (2)

Poněkud nedůvěřivě se na nás dívá pár č.78 z Ruska, tedy spíše mužská část Armen Tsaturyan, jeho partnerka Svetlana Gudyno se usmívá a pokukuje po kolegovi. Vidím, že Armen něco řeší s pořadateli a pochopila jsem, že se nechce nechat dovézt a raději by doběhl sám. Kývám na něj a říkám mu, já ti dovezu štěstí, uvidíš. Usedá tedy za mě a nakonec si příjezd na taneční parket užívá, chytá se mě kolem pasu, předvádí, jak se bojí jízdy na motocyklu a diváci v sále burácejí potleskem. Seskakuje dolů, přeji mu hodně štěstí, on se ještě na mě usměje a jde si pro svoji partnerku.

MS Ostrava GW 2018 (4)MS Ostrava GW 2018 (5)

Odjíždím do zákulisí, rychle parkuji motocykl a utíkám se dívat na finálové tance. Pomalu ani nedýchám, jak dokonale sehraní jsou oba partneři v každém ze šesti finálových párů. Jsou na vteřinu přesní, sladění a v každém pohybu dokonalí. Až poslední tanec definitivně rozhoduje o vítězi. Aniž bych to tušila, že se tomu tak stane, vítězí ruský pár s číslem 78, tedy Armen se Svetlanou a stávají se tak mistry světa v latinskoamerických tancích.

MS Ostrava GW 2018 (1)MS Ostrava GW 2018 (3)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama