Reklama

Zemřel Horst Kassner Hlavní obrázek k článku: Zemřel Horst Kassner

Trojnásobný vítěz na původním Masarykově okruhu Horst Kassner zemřel o letošních Velikonocích ve věku 81 let. Tento německý motocyklový závodník měl i úspěšného bratra Helmuta a také syna Bernda.

V letech 1957, 1959 a 1961 se stal mistrem Německa s motocyklem NSU Sportmax 250 ccm. Kromě toho se stal německým šampionem 1959 na Nortonu v kubatuře 350 ccm.

Zúčastnil se i mistrovství světa a 8. července 1956 skončil při GP Belgie ve Spa-Francorchamps na pódiovém umístění, když byl odmávnut jako třetí: Vítězem se stal Ital Carlo Ubbiali před Švýcarem Luigi Taverim (oba MV Agusta).

Ve stejné sezóně dojel s NSU čtvrtý na TT a pátý při Dutch-TT v Assenu, což znamenalo po sezóně 1956 umístění v Top-5 v celkovém pořadí MS-250 ccm.

V Brně vyhrál celkově třikrát: Poprvé 1955 po napínavém souboji s krajanem a továrním kolegou Hansem Baltisbergerem o pouhých 0,1 sec. v závodě 250-tek. Své vítězství zopakoval o rok později v tragickém závodě stejné kubatury - v posledním kole jel na druhém místě za Baltisbergerem, který ale na mokré trati pod Farinovou zatáčkou smrtelně havaroval a Kassner tak vyhrál.

Třetí vítězství v Brně přišlo o 2 roky později, tedy 1958. Ovšem to byl spolujezdcem Švýcara Floriana Camathiase v sidecaru BMW, kdy zaskočil za zraněného Cecca.

Horst Kassner byl dle všech jezdeckým gentlemanem staré školy, vždy kolegiální a přáteli a soupeři hodně vysoko hodnocený a především respektovaný.

R.I.P. Horst

Foto: Josef FaitLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama