Reklama

Šok: Zemřel Ralf Waldmann Hlavní obrázek k článku:  ok: Zemřel Ralf Waldmann

Doslova neuvěřitelný šok: Včera v podvečer zemřel nečekaně Ralf Waldmann, skvělý německý motocyklový závodník a to ve věku pouhých 51 let. 20-násobný vítěz závodů Grand Prix pracoval nyní jako TV-expert pro Eurosport.

Vyučený klempíř a všude oblíbený «Waldi» se včera odpoledne zajel podívat do domu svých rodičů v Ennepetalu do sklepa na topení, které pořádně nefungovalo. Když se nevrátil do 18 hod., jak bylo dohodnuto, tak ho jela hledat jeho přítelkyně Heike společně s jeho přítelem Torstenem Klugem, ale našli «Waldiho» už mrtvého.

«Waldi», který přežil ve zdraví řadu krkolomných pádů, tak zemřel ve věku pouhých 51 roků, 7 měsíců a 24 dnů - zřejmě na infarkt. Byl vedle Toniho Manga druhým nejznámějším německým jezdcem historie v posledních 40 letech.

Dvakrát se stal vicemistrem světa 250-tek, když podlehl pouze Maxi Biaggimu v sezónách 1996 a 1997 - vždy pouze o několik bodů. Svou poslední plnohodnotnou sezónu absolvoval v roce 2000.

Potom v roce 2002 startoval ještě 3x s «wild card» za tým UGT Ralfa Schindlera a dokonce 2009 - ve věku 42 let! - jako náhradník v Doningtonu za tým Kiefer Racing rovněž ve 250-kách.

Mimochodem: 2002 se stal továrním pilotem MZ v královské kubatuře - jeho týmovým kolegou byl tehdy Jose Luis Cardoso - ovšem motocykl byl pouhou atrapou a na start se nikdy nepostavil.

«Waldi» potom pracoval jako mechanik u různých jezdců: Jeho svěřenci byli třeba Markus «Reiti» Reiterberger, nebo Max Neukirchner.

Celkem má na svém kontě 12 sezón Grand Prix jako stabilní jezdec v kubaturách 125-; 250 a 500 ccm - tedy 169 startů v závodech mistrovství světa ve kterých získal 1 668 bodů, vyjel 10 Pole-Position a zajel 16 nejrychlejších kol během závodů.

Vyhrál 20 závodů Grand Prix (6x ve 125-kách, 14x pak v 250-kách) a získal dalších 30 pódiových umístění.

Svůj životní závod odjel «Waldi» v roce 2000 na Donington Parku, když si jako jediný nechal vyměnit suché pneumatiky za ty do deště a ačkoliv měl už obrovskou ztrátu, tak tento závod nakonec dokázal ještě na cílové pásce vyhrát!

R.I.P. «Waldi»Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama