MSJ finále ve Valencii - 1. závod: Hanika v Top-3

Drama před startem prvního dnešního závodu Moto3 MSJ ve Valencii. Lídrovi šampionátu Lorenzo Dalla Portovi začala hořet na třetím startovním místě - vedle Haniky - motorka.

Start musel být posunut, a do restartu vyjeli z Pit-Line jak Lorenzo Dalla Porta, tak i náš Filip Salač, kterému opět vypověděla poslušnost jeho KTM.

Na špici se odehrával souboj vedoucí skupiny, jejímž členem byl i náš Karel Hanika. Nakonec po velmi dramatických soubojích vyhrál druhý v průběžném pořadí Marcos Ramirez, který závodil ve druhé polovině sezóny právě místo Haniky s jeho motocyklem MGP30 v MS-Moto3 za tým Platinum Bay Real Estate. Karel Hanika si dojel bezpečně pro třetí místo a oslavil tak v MSJ už druhé pódiové umístění.

Dosavadní lídr Lorenzo Dalla Porta byl odmávnut na P13, což znamenalo, že se situace v tabulce před finále úplně otočila, Marcos Ramirez se dostal do čela s náskokem 8 bodů před Italem.

Filip Salač odstartoval do závodu z Pit Line a protože v závodě samotném byla velká řada pádů jezdců, kteří jezdili před ním, tak byl nakonec klasifikován v cíli na 20. pozici.

FIM CEV Moto3 Junior World Championship 2016 - Circuit de la Comunitat Valenciana Ricardo Tormo, závod1

01- Marcos Ramirez – Leopard Junior Stratos – KTM RC 250 GP – 17 kol za 28:34,117