Reklama

Klassik Trophy vstupuje do 10. sezóny Hlavní obrázek k článku: Klassik Trophy vstupuje do 10. sezóny

Závodní seriál «Klassik Trophy» se v minulých letech etabloval hodně silně do mezinárodní motocyklové scény a 2018 vstupuje už do své desáté sezóny. Tím se historická závodní motocyklová technika udržuje i nadále při životě.

Co začalo 2009 dvěma mistrovskými závody, tak se za 10 let stalo neodmyslitelnou součástí klasické motocyklové scény. Na deseti různých okruzích v Německu a sousedících zemích závodí aktivní jezdci na závodních motocyklech pocházejících z minulého tisíciletí až do roku 2002.

Mnoho dřívějších jezdců, kteří už dávno pověsili své helmy na pomyslný hřebík, tak může pokračovat ve svém oblíbeném sportu. Tentokrát pod mottem: Sportovní výsledek stojí jen částečně v popředí. Naopak zažít neopakovatelné okamžiky během závodního víkendu, bez tlaku muset být úspěšný, a znovu se dostat do neuvěřitelné atmosféry závodního depa, potkat staré přátele a ugrilovat steak nebo klobásu - to se nedá prostě popsat, to se musí zažít.

Mnoho bývalých nadšenců motocyklového závodění si tak může konečně splnit svůj tehdejší sen. Ve svých aktivních letech prostě neměli prostředky na závodění, nyní jsou už tak zabezpečeni finančně a rodinně, že si to mohou dovolit. Prostě užívat si závodění na motocyklu. A tak se na startu objevují společně bývalí Top piloti a s nimi stojí na roštu «hobíci».

Až 300 jezdců v různých kubaturách je na startovním roštu «Klassik Trophy» na motocyklech různých kubatur a konfigurací. Od už skoro zapomenutých «kolibříků» o objemu 50 ccm přes aktuální motorky Grand Prix z ukončené dvoutaktní éry, až po stroje z Superbike a Supersport, stejně jako z let 70.-80. pocházejících strojů o objemu 750 ccm, nebo čtyřválců/dvouválců 1000 ccm. A nechybí ani populární sidecary.

KLASSIK TROPHY - kalendář závodů 2018

29.března až 1. dubna - Franciacorta (I)
11. až 13. května - Hockenheim-Ring (D)
25. až 27. května - Schleizer Dreieck (D)
08. až 10. června - Walldürn (D)
22. až 24. června - Sachsenring (D)
06. až 08. července - Assen (NL)
27. až 29. července - Oscherleben (D)
17. až 19. srpna - Most (CZ)
08. až 09. září - Colmarberg (L)
22. až 23. září Frohburger Dreieck (D)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama