Dnes je tomu přesně 22 let!

Přesně před 22 lety se postavil na startovní rošt GP Malajsie na okruhu v Sham Alamu v objemové kubatuře 125 ccm italský mladík do čtvrté řady se startovním číslem #46, neboť v QP se umístil jako 13.

A v cíli byl s motocyklem Aprilia od Giampiera Sacchiho odmávnut na 6. místě se ztrátou 7 sekund na vítězného krajana Peruginiho. Teprve za ním se umístilo kvarteto favorizovaných Japonců v pořadí Tomomi Manako, Akira Saito, Noboru Ueda a Kazuto Sakata. Na úplného začátečníka v MS to nebylo vůbec špatné.

Mimochodem: Čech Jaroslav Huleš dojel ve stejném závodě 14.

Od té doby stál tento jezdec na startovním roštu ještě 365x! Celkem 115x byl odmávnut v cíli jako vítěz, na stupně nejlepších se postavil potom během těchto 22 sezón života v paddocku Grand Prix 227x. Do závodu vyjel 64x z Pole Position, a při svých 366 startech dokázal být během závodů 95 nejrychlejším jezdcem na trati.

A jelikož se stal celkem devětkrát mistrem světa - 7x v královské kubatuře 500 ccm/MotoGP a po jednom titulu získal v kubatuře 250-tek a 125-tek, tak už jistě víte o kterém pilotovi hovoří řeč těchto čísel.

Ano, samozřejmě o «The Doctorovi», který se vlastním jménem píše Valentino Rossi.