Reklama

Co dělá nyní Joan Lascorz? Hlavní obrázek k článku: Co dělá nyní Joan Lascorz?

Kapitola motocyklového závodění se pro Španěla Joana Lascorze uzavřela v dubnu 2012, když při pozávodních testech na okruhu «Enzo e Dino Ferrari Circuit» v Imole nešťastně havaroval a od té doby je odkázán k pohybu na invalidním vozíku.

2. dubna 2012 vyjel tehdy 28-letý Joan Lascorz na tradiční superbikovou trať v Imole s továrním motocyklem Kawasaki ZX-10R, bohužel při vjezdu do jednoho z nejrychlejších úseků tohoto kultovního okruhu - do zatáčky Piratella - ztratil kontrolu nad svým motocyklem Kawasaki ZX-10R a zastavila ho až zeď, ohraničující závodní trať.

Diagnóza jeho zranění nebyla vůbec šťastná, zlomený krční obratel C6 - naštěstí může Joan Lascorz pohybovat pažemi, jinak je od hrudního koše směrem dolů ochrnutý.

Velkou oporou mu tehdy byli; a jsou i dodnes bratři Guim a Biel Rodové, kteří dodnes vedou tovární tým Kawasaki.

Pro Joana Lascorze to měla být druhá sezóna v MS-Superbike, když předtím v MS-Supersport tři roky po sobě závodil velmi úspěšně: 2008 - 5. místo (Honda); 2009 - 4. místo (Kawasaki); 2010 - 3. místo (Kawasaki).

Ve své Rookie sezóně skončil Joan Lascorz celkově na P11 (týmovým kolegou mu byl Tom Sykes), 2012 zahájil šampionát WorldSBK dvěma umístěními v Top-10 právě v Imole.

Mimochodem: Po jeho zranění ho v továrním týmu Provec-Kawasaki vystřídal Francouz Loris Baz.

K motorsportu se ale - současně 33-letý jezdec - neotočil zády, už 2014 se se speciálně upraveným automobilem Mercedes ML320 zúčastnil Rally Aragón, 2016 vyhrál španělské mistrovství Buggy-SSV. Kromě toho 2014 až 2016 pracoval jako televizní komentátor.

V současné době sice nemá s motoristickým sportem nic společného, ale chtěl by v roce 2020 absolvovat Rally Dakar, zatím mu ale chybí potřebné finanční prostředky.

Lascorz žije společně se svou přítelkyní Zoraidou v jedné malé ZOO a měl velké štěstí, že mohl i po svém zranění zůstat bydlet ve stejném domě, jako před ním.

Společně se Zoraidou se starají každý den o zvířata a to ho dělá opravdu šťastným!Login Přihlásit Registrace ›

Reklama