Reklama

Barry Sheene byl charismatickým předchůdcem Rossiho Hlavní obrázek k článku: Barry Sheene byl charismatickým předchůdcem Rossiho

Valentino Rossi se může pochlubit stejným charismatem jako Barry Shene, mistr světa 500-ccm v letech 1976 a 1977 na Suzuki. Brit Barry Sheene byl prvním Rockstar motocyklového sportu Grand Prix. Na svém autě Rolls-Royce měl poznávací značku «4 BSR», což znamenalo «Four Barry Sheene Racing».

Sheene mluvil perfektně španělsky a francouzsky, zářil i v menších kubaturách (tři vítězství v MS 125-ccm a více-mistr světa 1971 na Suzuki). Byl také neúnavným bojovníkem za bezpečnost jezdců na tratích. Barry byl ovšem řetězovým kuřákem, kouřil bez filtrové Gitanes jednu za druhou, dokonce si nechal vyvrtat do přilby díru k ústům, aby si mohl oblíbenou cigaretku zapálit ještě na startovním roštu.

Legendární #7 byl oženěný se Stephanie McLeanovou, když si vzal za ženu atraktivní ex-modelku «Penthouse Pet of the Year».

Barry bydlel v 27-pokojové vile, létal ve vlastní helikoptéře, patřil k nejpopulárnějším sportovcům Anglie vedle George Besta a kamarádil se hodně blízko s Georgem Harrisonem.

Sheene se odstěhoval po ukončení své aktivní kariéry z Anglie do Austrálie, neboť se o něho začal zajímat finanční a daňový úřad v Anglii. Zde pracoval pro TV «Channel 9» a skamarádil se tak třeba s Valentinem Rossim.

Potom, co Sheene ve věku 52 let zemřel na rakovinu trávicího traktu, tak Valentino Rossi po svém vítězství na okruhu Phillip Island při čestném kole jel s bílou vlajkou s černým číslem #7. Tento transparent si sám vyrobil z «vypůjčeného» prostěradla z hotelu, kde bydlel...Login Přihlásit Registrace ›

Reklama