Reklama

Marc Coma: končím! Hlavní obrázek k článku: Marc Coma: končím!

Tedy tuhle zprávu nikdo z fanoušků španělského jezdce nečekal. Vždyť nedávno oznámil, že bude znovu obhajovat dakarské prvenství a nyní přichází tato neradostná informace o jeho konci.

Samozřejmě, že tato zpráva není příjemnou novinkou ani pro stáj KTM, kde letos získal Marc Coma páté vítězství na Dakaru. Tedy musím uznat, že sledovat tohoto fenomenálního jezdce, jak skvěle ovládá svůj dakarský speciál, bylo srovnatelné se závody MotoGP a možná mnohdy i napínavější. Je to tedy dvojité smutné překvapení, první že už ho neuvidíme obhajovat šesté prvenství a druhé, že se rozhodl skončit s veškerým závoděním na motocyklu. Tak nějak se ale očekávalo, jako tomu bylo u některých bývalých motocyklových jezdců, že usedne za volant automobilu a bude pokračovat v soutěžení na čtyřech kolech.

V sedle motocyklu ani automobilu ho však na Rallye Dakar 2016 neuvidíme, ale malou náplastí nám může být to, že se v této soutěži rozhodl přijmout nabídku sportovního ředitele. „Je to pro mě velká zodpovědnost a zároveň příležitost, jak mohu dát do dakarské rallye zpět, to co ona dal mě,“ říká Marc Coma poté, co oznámil svoji novou pozici. „Pořád se cítím být závodníkem, ale od té doby, co jsem začal pracovat pro Ralley, mám pocit, že se na tento závod začínám dívat ze zcela jiného úhlu. Vím, že je to správné rozhodnutí. Mým cílem je dát všechnu moji energii, kterou jsem na Dakaru získal, zpět a vytvořit z tohoto závodu nejlepší rallye na světě, která bude tím nejlepším dobrodružstvím.“

„Po dvanácti účastích na Dakaru, pěti vítězství a zisku šesti titulů Mistra světa, bylo na čase odejít do motocyklového důchodu. Jsem spokojený se svojí odvedenou prací a jsem rád, že jsem měl kolem sebe lidi, kteří mě po celou dobu vydatně podporovali. Rád bych jim, mým sponzorům a hlavně mé druhé rodině KTM, kde jsem se vždy cítil jako doma, vyslovil jedno velké poděkování,“ dodává Coma.

Jeho hlavním úkolem bude pomoc Etiennu Lavignemu, řediteli dakarského závodu, s organizací a přípravou trati. Bude nápomocen při vybírání trasy, kterou příští Rallye Dakar 2016 povede. Éra slavného závodníka tak končí a my se můžeme těšit, kdo jej na pomyslném trůnu vystřídá a také, kdo bude novou hvězdou oranžového týmu KTM.

Marc Coma Dakar 2015 Marc Coma 2015 Dakar2Marc Coma Dakar 2015 Marc Coma 2015 Dakar3Login Přihlásit Registrace ›