Reklama

KTM 450 Rally Replica 2019: závodní stroj Hlavní obrázek k článku: KTM 450 Rally Replica 2019: závodní stroj

Jako jsou v silničních motocyklech supersporty pro běžné uživatele a závodní speciály určené na okruh, mají i enduro jezdci motocykly pro ty, kteří se rádi svezou mimo asfaltové silnice a pro ty, kteří zde i ostře závodí. Právě pro ně je určené nové KTM 450 Rally Replica.

Pokud se chystáte na nějaký rallyový závod a chcete být opravdu dobře připravení, budete se kromě tvrdého fyzického tréninku poohlížet také po stroji, který má již nějaký ten závod odjetý a vy víte, že v něm fungoval naprosto bezchybně. Tohle je přesně styl rakouské KTM, která staví závodní stroje pro rallyové jezdce a to nejenom pro slavný Dakar, ale i pro další náročné závody. Veškeré technologické inovace, kterými jsou tyto motocykly vybaveny, pak dává také do strojů určených pro zákazníky.

Ano, i vy si můžete koupit zákaznickou verzi závodního off-roadového motocyklu, tedy možná už můžeme napsat, mohli jste si koupit, neboť KTM vyrobí pouze 75 kusů 450 Rally Replica, ale všechny už jsou rezervované, a to i přes to, že tento motocykl stojí 26 000 eur (bez DPH), tedy zhruba 670 tis. korun. Motocykl vychází z úspěšných závodních strojů, které se účastnili letošní Rally Dakar.

1 01_KTM 450 RALLY REPLICA MY2019_90 rightKTM 450 Rally Replica1 03_KTM 450 RALLY REPLICA MY2019_left rear

Rally Replica je poháněna jednoválcovým agregátem o zdvihovém objemu 449 ccm, který má nově navržené hlavy válců a vylepšený systém řízení motoru a díky tomu tak podává vyšší výkon. KTM také dodala novou kyvnou vidlici a podvozek, který byl řádně otestovaný a vyvinutý společně s továrními jezdci. Motocykl je obratnější a také více stabilnější při ostrém brzdění. Důležitým faktorem pro výrobce bylo také snížení hmotnosti stroje na hodnotu 145 kilogramů.

Nové jsou také tlumiče WP XACT PRO, které jsou přímo určené pro nešetrné zacházení a dokáží mnohem lépe pochytit ostré nárazy. Spolu s novou karoserií a měkčím sedlem tak zvyšují komfortní požitek z jízdy. Přepracovaný byl také celý výfukový systém, který je zakončen koncovkou Akrapovič.Login Přihlásit Registrace ›