Reklama

Bude nová Honda Africa Twin CRF850L nebo Transalp 850? Hlavní obrázek k článku: Bude nová Honda Africa Twin CRF850L nebo Transalp 850?

Představí na podzim Honda novou Africu Twin 850, která by tak doplnila modelovou řadu i o motocykl ze střední kubatury? Nebo vsadí na další legendu se jménem Transalp? Odpověď na tuto otázku znají pouze v Hondě a my jen můžeme spekulovat. Každopádně je více než jasné, že by se jim slabší sourozenec do nabídky určitě šikl.

Už vloni se spekulovalo o tom, že Honda usilovně pracuje na adventure motocyklu střední kubatury, která by mohla být mladší a slabší sestřičkou Africy Twin. Nakonec se na nás vytasili se silnějším chlapákem CRF1100L Africa Twin. Podle anglických MCN by se však už na letošní podzimní EICMě, nebo i dřív, jak je u Hondy poslední dobou zvykem, mohli vytasit s novým motocyklem. A dost možná by to nemusela být Africa Twin, ale další legenda Transalp, kterých se za své existence prodalo na několik desítek tisíc a pořád má své fanoušky.

Honda Africa Twin CRF 850

Podle dostupných informací by tento motocykl mohl vycházet ze současného dvouválcového modelu Honda NC750X, jehož jsme měli možnost v redakci otestovat. Důvodem, proč by mohli v Hondě sáhnout po tomto modelu je hlavně cena, která by díky tomu mohla být velmi zajímavá a silně konkurenceschopná, zejména vůči KTM 790 Adventure a vůči BMW F850GS. Do nabídky by mohli uvést dvě verze, jak s manuálním řazením, tak i s automatickým DCT.

Zdvihový objem by se mohl zvednout ze stávajících 745 ccm k hranici kolem 800 ccm a tím by se mu zároveň zvedl i výkon. Ten by mohl mít hodnotu přibližně 60 koní, což sice není nic moc údaj, ale točivý moment by mohl atakovat hranici 75 Nm a to už nevypadá zas tak nesympaticky. No a pokud by se ještě Hondě podařilo dostat hmotnost motocyklu pod 200 kilogramů, byl by to bezpochyby velmi zajímavý stroj pro nejednoho motorkáře, který hledá spolehlivého a poklidného parťáka na toulání krajinou.Login Přihlásit Registrace ›