Reklama

Seat eXS powered by Segway: elektrická koloběžka Hlavní obrázek k článku: Seat eXS powered by Segway: elektrická koloběžka

Kdo z vás by čekal, že španělská automobilka Seat bude ve svém portfoliu nabízet kromě aut i koloběžky? Tedy abychom byli správní, elektrokoloběžky. Spojili se s americkou firmou Segway a jejich prvním společným dílem je model eXS KickScooter powered by Segway.

No a proč vlastně ne? Ulice měst jsou čím dál víc zaplněnější, najít volné parkovací místo je jako hledat jehlu v kupce sena, ranní a odpolední dopravní špička nabírá na větší a větší intenzitě a ne každý chce tuto situaci řešit jízdou na skútru. Pokud k tomu ještě připočteme 20% snížení počtu zákazníků mladších 30 let v Evropě, kteří si hodlají pořídit automobil, pak je zřejmé, že se požadavky na dopravu mění.

1 SEAT eXS KickScooter Segway (1)1 SEAT eXS KickScooter Segway (2)1 SEAT eXS KickScooter Segway (3)

Proč tedy nezkusit oslovit tyto zákazníky něčím snadno ovladatelným, svižným, zábavným a co bude pro ně jednoznačně „cool“? Elektrická koloběžka Seat eXS powered by Segway by mohla být zajímavým řešením mikromobility pro uživatele, kteří se chtějí ve velkoměstě dopravovat efektivně a ještě k tomu udělat něco pro čistotu ovzduší.

Seat uzavřel se společností Segway strategickou smlouvu. Segway patří mezi světové lídry v oblasti individuální elektrické mobility a také jako poskytovatel bezpečných a ekologických řešení. Koloběžka SEAT eXS byla exkluzivně navržena společností SEAT pro její zákazníky na základě platformy Segway ES2, která disponuje nejvyspělejšími elektrickými technologiemi Segway.

1 SEAT eXS KickScooter Segway (4)1 SEAT eXS KickScooter Segway (5)

Toto vozidlo umožňuje uživatelům překonat poslední úsek jakékoli trasy, a dojet tak i na místa, která jsou pro automobily nepřístupná. Díky velkým kolům s průměrem osm palců je jízda velmi snadná. Zavěšení kol vpředu a vzadu zaručuje komfort a dokonalou ovladatelnost. Kombinace akumulátoru a elektromotoru umožňuje cestovat rychlostí až 25 km/h.

Seat eXS je vybaven také světlomety LED vpředu a vzadu, individualizovatelným dekoračním osvětlením, displejem LCD, tempomatem a zařízením proti odcizení. Dojezd, který může být až 45 km v závislosti na podmínkách, lze prodloužit dodatečnou sadou akumulátorů. Koloběžku je možné si od prosince 2018 zakoupit u všech prodejců značky za cenu 599 EUR.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama