Reklama

Nito N4 koncept: elektrická zábava do města Hlavní obrázek k článku: Nito N4 koncept: elektrická zábava do města

Je to něco mezi superbikem, supermotem a flat trackovým speciálem, je to malé, sympatické a doslova láká k nasednutí. Italské DNA Nito N4 rozhodně nezapře, ať už se jedná o design nebo o technické parametry.

Italská firma Nito Bikes se zaměřuje výhradně na výrobu vozidel, se kterými se můžete co nejsnadněji a nejčistěji pohybovat po městě. Kromě čistého pohonu jim také záleží na atraktivním designu, ať už to byla koloběžka N1, bicykl N2 nebo elektrický skútr N3. Jejich novinka N4 je zase o krok dál a nabízí další možnou variantu pro jízdu po městě, tentokrát je to větší motocykl se sportovním vzhledem.

No uznejte sami, že s tímhle jednostopým vozítkem byste po městě nadělali spoustu parády. Samotný výrobce Nito Bikes uvádí, že s tímto 15 koňovým strojem budete mít dojezd až 140 kilometrů a dokáže dosáhnout maximální rychlost 150 km/h. Ovšem hodně překvapivý je údaj o hmotnosti motocyklu, který je 174 kilogramů a to je tedy na městské vozidlo přeci jen hodně.

1 Nito N4 koncept (1)1 Nito N4 koncept (2)

Atraktivitě Nito N4 přidává i letmo uložené kolo a když se na fotografii podíváte podrobněji, zjistíte, že motocykl nemá ani řetěz ani řemen. Ani ho nepotřebuje, vyplétané zadní kolo je roztáčené elektromotorem umístěným přímo v náboji kola. To dodává motocyklu jeho výbušnost a rychlý nástup výkonu.

Za povšimnutí stojí i LED světla, která mají tvar svislého pásku a jsou přichycena na přední vidlici. Vypadá to vážně skvěle. Ukazatele o změně směru jsou atypicky umístěné do nádobek na brzdovou kapalinu, které jsou uchyceny na řídítku. V plánu pro letošní rok mají v Nito Bikes vyrobit a prodat 50 kusů tohoto městského elektromotocyklu.Login Přihlásit Registrace ›