Reklama

Kymco F9: koncept elektrického skútru Hlavní obrázek k článku: Kymco F9: koncept elektrického skútru

Elektrické koncepty, ale i reálně jezdící skútry, nejsou u tchajwanského výrobce nic nového. Model F9 má být zábavným městským vozítkem určený hlavně pro mladé a začínající jezdce, které by mohl oslovit svými ostře řezanými tvary.

Malý skútr ve sportovních tvarech je spíše designovou záležitostí a ne praktickým pomocníkem, jak jsme u skútrů zvyklí. Ačkoliv je model F9 konceptem, můžeme u něj očekávat, že se brzy dostane do prodeje, což se asi nedá říct o konceptech elektrického naháče RevoNEX a superbiku SuperNEX.

1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (13)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (12)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (11)

S elektrickými skútry má Kymco dostatek zkušeností, po Tchajwanu se totiž již několik let prohání tisícovky malých skútrů Kymco Ionex se systémem výměnných akumulátorů a jednoho napevno vestavěného. Mají tu dobře zpracovanou síť dobíjecích stanic, kterých je více než 1000 a ve kterých snadno vyměníte vybitou baterii za nabitou.

Kymco F9 však v síti Ionex neuvázne, jeho baterie nejsou vyměnitelné, naopak, jsou nosnou částí podvozku. Jejich kapacita je 3,8 kWh a měla by vám vystačit až na 120 kilometrů. Pomocí rychlonabíječky je dobijete na 100% za dvě hodiny. Skútr bude poháněn elektromotorem s výkonem 9,4 kW, tedy necelých 13 koní a s maximálním kroutícím momentem 30 Nm. Výrobce uvádí, že bude bez problémů dosahovat maximální rychlosti 110 km/h a z nuly na rychlost 50 km/h zvládne za tři sekundy.

1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (1)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (14)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (2)

Skútr nebude vybaven variátorem, ale dvoustupňovou převodovkou, která by mu měla zajistit větší živelnost a zábavnost. A tu si užijete i díky čtrnáctipalcovým kolům. Hmotnost skútru je 107 kilogramů a to včetně akumulátorů, které váží 17 kilogramů.

1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (17)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (16)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (15)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (10)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (3)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (4)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (5)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (6)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (7)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (8)1 Kymco F9 koncept elektromotocykl (9)

Zdroj: KymcoLogin Přihlásit Registrace ›