Reklama

Elektrické skútry a motocykly NeuWai za atraktivní ceny Hlavní obrázek k článku: Elektrické skútry a motocykly NeuWai za atraktivní ceny

Jihokorejský koncern Songuo Motors by rád vstoupil s modely NeuWai do segmentu elektrických motocyklů, ale rád by byl pro zákazníky mnohem více dostupnější. Elektro motocykly totiž patří mezi drahé stroje a tím by oni nechtěli být. Jak ale dosáhnout toho, aby jejich cena byla nižší než má konkurence?

Jednoduše tím, že budou atraktivnější a sníží vstupní náklady. Proto celý vývoj i kompletní výrobu včetně dílčích komponent přesunuli do své pobočky v Číně. Na dubnovém veletrhu Seoul Motor Show představili celkem dvanáct vozidel s alternativními pohonnými systémy, z toho čtyři byly motocykly, dva skútry a dva klasické stroje. Design těchto modelů je hodně nadčasový a jejich cena by se měla blížit ceně motocyklů se spalovacím motorem.

Ačkoliv se jedná o koncepty, v Songuo Motors jsem velmi optimističtí a chtějí jít s motocykly NeuWai do výroby již za rok a půl. Ve své nabídce by rádi měli jednomístný skútr NeuWai CN104 s elektromotorem o výkonu 6,6 kW a s maximální rychlostí 90 km/h. Dojezd má 45 kilometrů. Přední i zadní kolo má 14 palců.

1 NeuWai elektro skutr (3)1 NeuWai elektro skutr (4)

Dvoumístný skútr NeuWai CL104 s většími 15 palcovými koly by měl být poháněný 11,3 kW elektromotorem. Dojezd by měl být až 80 kilometrů, což už je zajímavější údaj, než u předchozího stroje. Hmotnost tohoto stroje je 220 kilogramů a jeho maximální rychlost by se měla pohybovat kolem 100 km/h.

1 NeuWai elektro skutr (1)1 NeuWai elektro skutr (2)

Klasické motocykly reprezentuje jednomístný nekapotovaný sportovní motocykl NeuWai MF104 s 40 kW elektromotorem, se zrychlením z nuly na 50 km/h za 2,5 sekundy a s dojezdem kolem 150 kilometrů. Maximální rychlost se bude blížit k hranici 200 km/h a to se musí nechat, že už je hodně zajímavý údaj. Hmotnost tohoto stroje by měla být 250 kilogramů. Obuto je na sedmnáctipalcových kolech.

1 NeuWai elektro skutr (5)1 NeuWai elektro skutr (6)

Model NeuWai MT104 reprezentuje cruiser a bude vybaven integrovanými bočními kufry. Tento 300 kilogramů vážící mastodont bude poháněn 35 kW elektromotorem a jeho dojezd by měl být maximálně 140 kilometrů, což tedy na cestovní stroj není zrovna ohromující údaj a na atraktivitě mu asi zřejmě ani moc nepřidá zrychlení z nuly na 50 km/h za 3 sekundy. Také on má 17palcová kola.

1 NeuWai elektro skutr (7)1 NeuWai elektro skutr (8)Login Přihlásit Registrace ›