Reklama

Super Soco CUx: speciální edice elektrického skútru Ducati Hlavní obrázek k článku: Super Soco CUx: speciální edice elektrického skútru Ducati

Možná do dnešní doby málo známá čínská firma Super Soco představila v Borgo Panigale společně s Ducati svůj skútr CUx v barvách italské firmy. Zatím se nejedná o produkční model, ale třeba jednou... U Ducati nikdo nikdy neví.

U Ducati se totiž těmto druhům spolupráce nebrání. Příkladem je horské elektrokolo Ducati MIG-RR, které docela úspěšně vkročilo letos na trh a můžete si jej pořídit u všech dealerů. Navíc, u Ducati fandí všem úspěšným projektům, jako je právě Super Soco, které vzniklo v červenci 2016 jako crowdfundingová firma a sídlí v Šanghaji. Aktuálně je to nejrychleji rostoucí firma s elektrickými motocykly a jejich produkty si můžete pořídit již v 31 zemích světa. V nabídce mají elektrické motocykly TC a TS a velmi populární skútr CUx.

1 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (3)2 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (5)2 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (9)

Skútr je poháněný 1,3 kW motorem Bosch o výkonu 4 koní a točivého momentu 115 Nm, umístěným přímo v náboji zadního kola. S 60V lithium-iontovou baterií Panasonic zaručuje dojezd až 80 kilometrů a dobití do 100% zabere 7 hodin, je vyjímatelná, takže ji v klidu můžete nabíjet nejen doma, ale třeba i u vás v práci. Je dodáván ve čtyřech barevných provedeních a se špičkovou výbavou, jako je inteligentní přední LED světlomet, přední kamera, bezklíčové zapalování, propojený brzdný systém, nebo displej s možností připojení skrz chytrý telefon ke cloudu a stahování si nejnovějších updatů. Hmotnost je 70 kilogramů.

1 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (2)2 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (8)2 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (6)

Generální ředitel Ducati, Claudio Domenicali, ani nepotvrdil, ani nevyvrátil možnou spolupráci s touto firmou do budoucnosti. Prohlásil, že bedlivě sledují vývoj na trhu s elektromobilitou a tento společný projekt se Super Coco by jednou mohl přinést i možnou další spolupráci. Zatím tak tento skútr budete moci spatřit v paddocku MotoGP.

1 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (1)2 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (4)2 Super Soco CUX Ducati elektro skutr (7)Login Přihlásit Registrace ›