Reklama

Sno Ped: hard disk na sněhu Hlavní obrázek k článku: Sno Ped: hard disk na sněhu

Návrhář Joey Ruiter stojí za kontroverzním konceptem sněžného skútru, Sno Ped. Tedy na první pohled mi to přišlo jako školní designové cvičení na téma, jak ještě zlepšit dopravu v zimě, ale video mě přesvědčilo o tom, že je tento koncept zcela funkční.

Tedy na druhý pohled mi vzhled tohoto jedinečného stroje připomnělo spíše nějaký přerostlý pevný hard disk z počítače anebo botník na lyžích. Ať to připomíná komu co chce, vypadá to jako velmi zvláštní sněžný skútr, na kterém bych se rozhodně chtěla svézt.

1 Sno Ped31 Sno Ped11 Sno Ped8

Ačkoliv jízda na tomto stroji nejspíše nebude zrovna dvakrát jednoduchá, protože oproti běžnému sněžnému skútru, je tento vpředu vybaven pouze jednou lyží, a tak to spíše bude připomínat jízdu na kole a bude to od vás vyžadovat vynikající schopnost udržet stroj v rovnováze. Zadní pohod použili z miniskútru Chrysler Sno Runner.

Šířka Sno Pedu je pouhých 15,5 cm, řídítka jsou sice širší (66 cm), ale vedení tohoto skútru a hlavně jakýkoliv průjezd zatáčkou nebude rozhodně jednoduchou záležitostí, zejména vůči jeho výšce. Pokud alespoň trochu nezvládáte driftování, tak se vám asi moc dobře nepojede. Ono tedy na rovinu, dvakrát pohodlně to ani nevypadá.

1 Sno Ped41 Sno Ped51 Sno Ped2

Sno Ped je vyroben z hliníku a z kompozitních materiálů a ačkoliv jsem si myslela, že půjde o ekologické vozidlo, poháněné elektřinou, má to v sobě zabudovaný benzinový motor o obsahu 90 ccm. Designově je to zcela neotřelý nápad, nicméně si myslím, že moc úspěšný by nebyl, pokud by s tímto konceptem chtěli jít do běžné produkce. Jak se líbí vám?

Video si můžete prohlédnout na tomto odkazu.

1 Sno Ped7Login Přihlásit Registrace ›

Reklama