Reklama

Yamaha Star Venture 2018: luxusní cruiser Hlavní obrázek k článku: Yamaha Star Venture 2018: luxusní cruiser

Japonský výrobce v Americe představil zcela nový motocykl určený pro segment zákazníků, kteří mají rádi pohodlné a komfortní cestování. Star Venture je prošpikovaný nejlepší elektronikou, včetně jízdních režimů, ale také zpátečkou a systémem parkování SurePark, který vám pomůže jak při jízdě vpřed, tak i vzad.

Nový model je poháněn vzduchem a olejem chlazeným dvouválcem se 48° úhlem uspořádání válců do V a zdvihovým objemem 1854 ccm. Výkon výrobce neuvádí, ale zmiňuje se o kroutícím momentu a ten je 171 N.m. To zní více než dobře, co říkáte? V základu samozřejmě dostanete jak ABS, tak i kontrolu trakce. Na sedmi palcovém barevném displeji ovládáte vše, co potřebujete, ať už je to Bluetooth, rádio nebo navigace. Ovládat jej také můžete pomocí hlasových příkazů. Motocykl Star Venture je vybaven bezklíčovým zapalováním. Hmotnost tohoto mastodonta je 435 kilogramů.

1 Yamaha Star Venture11 Yamaha Star Venture21 Yamaha Star Venture3

Váš spolujezdec bude tento motocykl zbožňovat. Kromě vyhřívaného sedla jezdce i spolujezdce, přichází Yamaha s další novinkou a tou jsou vyhřívané úchyty. Vy pro změnu uvítáte elektronicky stavitelný plexi štít a také chladící průduchy ve spodní části kapotáže, které můžete podle potřeby otevírat nebo zavírat.

2 Yamaha Star Venture042 Yamaha Star Venture062 Yamaha Star Venture11

Zatím je tento motocykl k dostání pouze v USA a jestli se dostane i k nám do Evropy to ještě nevíme, ale v Americe začíná základní prodejní cena na 24.999 dolarech, tedy 590 tis. korun. Yamaha však nabízí také balíček s názvem TransContinental, ve kterém získáte do výbavy navíc GPS, kvalitnější odpružení, alarm a LED mlhové světlomety. Zajímavým prvkem této nadstandardní výbavy je dvouzónová audio soustava se dvěma reproduktory navíc a s vlastními ovládacími prvky jak pro řidiče, tak pro jeho spolujezdce. V danou chvíli tak mohou poslouchat různou hudbu, rádia, ale i odděleně telefonovat přes náhlavní soupravy a mikrofon. S tímto balíčkem už vás vyjde cruiser na 26.999 dolarů, tedy 636 tis. korun.

2 Yamaha Star Venture052 Yamaha Star Venture072 Yamaha Star Venture082 Yamaha Star Venture092 Yamaha Star Venture102 Yamaha Star Venture132 Yamaha Star Venture12Login Přihlásit Registrace ›

Reklama