Reklama

Prague Harley Days 2017: týmové bikerské hry Hlavní obrázek k článku: Prague Harley Days 2017: týmové bikerské hry

Bikerské hry, které se staly již tradiční součástí Prague Harley Days, tentokrát jezdcům zpestří sobotní odpoledne 2. září. Odstartují zhruba ve 12:30 a trvat budou až do 16 hodin, následně pak okolo 16:30 proběhne vyhlášení vítězů.

Pro letošní rok však získávají i bikerské hry novou a unikátní podobu. Tentokrát už nepůjde o soutěže jednotlivců, ale bude se jednat o týmové aktivity. Každý tým tak musí být minimálně tříčlenný, zahrnující pozici jezdce, mechanika a siláka, kdy pro každého z nich bude nachystána speciální disciplína. Hlavní součástí bikerský her bude motocykl Harley-Davidson, který musí mít každý člen týmu. Pro ty, kteří zatím motocykl H-D nevlastní bude připraven speciální unifikovaný motocykl značky, tak, aby touto skutečností nebyli limitováni. Postačí jim tak pouze odpovídající řidičské oprávnění a moto výbava.

„Letos jsme chtěli bikerské hry zpestřit, aby se mezi sebou týmy hecovaly a překonávaly, a naopak jednotliví členové si fandili a podporovali se. A hlavně, na Harleyi není člověk nikdy sám, tak proč by měl v rámci bikerských her bojovat jen sám za sebe,“ vysvětluje novou koncepci Jarda Vavřina z Harley-Davidson Praha, organizátor Prague Harley Days.

1 Harley Days bikerske hry (4)1 Harley Days bikerske hry (2)1 Harley Days bikerske hry (1)

A jaké disciplíny na soutěžící čekají? Zde je malý souhrn, který zároveň může být i pozvánkou a motivací, proč se právě bikerských her zúčastnit. Ať už se svými přáteli, partou nebo kolegy z práce. Stále je ještě několik volných míst, proto není vhodné dlouho s přihláškou otálet. Týmy se mohou pořadatelům hlásit prostřednictvím formuláře na stránkách Prague Harley Days, kde jen uvedou pojmenování svého týmu a kontaktní osobu.

Jízda pomalosti pro jezdce
Pro člena týmu, kterému bude přidělena role „jezdce“ je připravena speciální disciplína v pomalé jízdě. Vyznačenou trať tak musí projet co nejpomaleji, v co nejdelším čase, bez toho, aby se dotkl nohou země. Každý dotek země je považován za porušení pravidel a jezdci bude z celkového času odečteno 5 vteřin. Vyhrává pak pochopitelně jezdec s co nejdelším časem jízdy.

Výměna pneumatiky pro mechanika
Pro týmového „mechanika“ je připravena disciplína výměny kola. Soutěžící musí sundat a následně znovu umístit pneumatiku do ráfku, jen za pomoci montážní páky. Zde pochopitelně vyhrává mechanik, který dosáhne nejkratšího času výměny pneu.

Překvapení pro siláka
Speciální disciplína je připravena i pro fyzicky nejzdatnějšího člena týmu, „siláka“. Tento úkol však bude jakýmsi překvapením, a tak bude oznámen až na místě. Vyhrává opět soutěžící, jenž zadaný úkol splní v co nejkratším čase.

Po sečtení všech výsledků bude hned v rámci sobotního večera vyhlášen nejlepší tým, který získá VIP pack, včetně ubytování a dalších benefitů, na oslavy 115. výročí založení Harley-Davidson, které se konají 5. - 8. července 2018 v Praze.

Více informací o Prague Harley Days naleznete na tomto odkazu. Formulář k přihlášení na bikerské hry naleznete zde.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama