Reklama

Motocykly slavných sportovců: na čem jezdí Sebastian Vettel nebo Kimi Räikkönen? Hlavní obrázek k článku: Motocykly slavných sportovců: na čem jezdí Sebastian Vettel nebo Kimi Räikkönen?

Osedlat si pořádný jednostopý stroj je snem každého muže. Zejména milovníci rychlých vozů mají blízko i k motocyklům, ovšem nejsou to pouze piloti formule 1, kdo v garáži parkují skvostné stroje.

Choppery hrají prim
Jsou to však právě piloti formule 1, kteří k jednostopým strojům tíhnou nejvíce. Ze současného startovního pole se snad nenajde jediný závodník, který by neměl alespoň krátkou epizodu spojenou s motocyklem. Nachází se mezi nimi ovšem i vyloženě vášnivý motocyklisté, prvním z nich je Kimi Räikkönen, šestatřicetiletý finský pilot a mistr světa z roku 2007, přezdívaný pro svou chladnou povahu a klid při jízdě „ledový muž“, tíhnul ke všem rychle jedoucím povozům od malička.

Iceman Walz1 raikkonen-custom-chopper-Walz-Hardcore-Cycles

Mezi jeho chlouby v garáži se nejprve zařadil na zakázku vyrobený černý chopper od Walz Hardcore Cycles pojmenovaný Iceman. Netrvalo však dlouho a jeho záliba v motocyklech následovala symbolicky i jeho jezdeckou kariéru, když si po přestupu k rudým vozům z Maranela pořídil další vyšperkovaný stroj od stejné společnosti za více než 100 tisíc eur, tentokrát se Iceman II mohl pochlubit 120 koňskými silami. Novější matně rudý stroj doladěný nejedním logem italské automobilky Ferrari se vzpínajícím se černým hřebcem si získal srdce jak Räikkönena, tak nejednoho fanouška.

Ve stejném duchu se za mistrovský titul odměnil i aktuální stájový kolega u Ferrari Sebastian Vettel. Ten však svůj chopper taktéž z dílen Walz Hardcore Cycles ještě z dob, kdy jezdil pod vlajkou týmu Red Bull, osadil do tmavě modré barvy s doplňky v matné černé. I on si zvěčnil stájový motiv býka na svém monopostu, přidal k tomu své tradiční číslo 5, nápisy na vnitřní obvod zadního kola či vlastnoruční podpis, aby bylo každému jasné, komu tento skvost říká pane.

1 vettel-custom-chopper-Walz-Hardcore-CyclesWalz Vettel1

Pomalu tradici spojenou se zakoupením motocyklů dodržel i trojnásobný mistr světa Lewis Hamilton, velký milovník extravagance však namísto chopperu zvolil jako reprezentační prostředek Ducati Monster 1200, které osobitý styl závodníka doplnilo pouze drobnými čísly 44. Zanedlouho ovšem i Hamilton svou sbírku rozšířil.

1 MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton011 MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton021 MV Agusta Dragster RR Lewis Hamilton05

Nejnovějším kouskem v jeho vlastnictví je limitovaná edice MV Agusta Brutale 800 Dragster RR, na jejímž vývoji se dokonce sám podílel. Jeho přínos je opět zdokumentován jemnou čtyřiačtyřicítkou zdobící palivovou nádrž či vlastnoruční podpis. Osmistovkový tříválec dává k dispozici 140 koní a rozhodně tak má svému pánovi co nabídnout. Sázkové tipy na vlastníky motocyklů v dalších závodech formule 1 jsou zde.

Fotbalová a módní ikona umí i na motorkách
Kdo by mezi fotbalovými hvězdami hledal největší motocykl vlastnící ikonu, nepřehlédl by Davida Beckhama, který je dlouhodobě šťastným majitelem chopperu Hellcat, se kterým se prohání po ulicích Los Angeles.

1 british-customs-david-beckham-triumph-bonneville-011 Beckham Triumph Bonneville31 Beckham Triumph Bonneville1

Pro své další jednostopé zážitky se však vrátil ke kořenům světa motocyklů, když se mu pod ruce dostala i díky novému filmu motorka Triumph Bonneville 1100 s několika osobitými prvky. Motocykl samotný má být náhradou za dosud prodávané stroje a standardem se stane kromě silnějšího motoru například také vodní chlazení. Samotný nový stroj bude firmou Triumph teprve prezentován v listopadu v Miláně. Fotbalista si však již nyní dopřává vylepšeného koženého posedu s integrovaným zadním světlem, speciální retro směrovky, zlatého řetězu, miniaturní budíky či výfuky vyleštěné použitým motorovým olejem, které by dle aktuálních informací neměly být součásti standardní výbavy nově prodávaných strojů.Login Přihlásit Registrace ›