Reklama

Harley-Davidson Street Rod držitelem světového rekordu v gumování pneumatik Hlavní obrázek k článku: Harley-Davidson Street Rod držitelem světového rekordu v gumování pneumatik

Nový motocykl Harley-Davidson Street Rod a kaskadér Harley-Davidson Maciek DOP Belinski si připsali společný úspěch. V rámci kaskadérské show STUNT STORY, která se uskutečnila v polském Řešově se stal nejnovější motocykl H-D držitelem Guinnessova světového rekordu v gumování pneumatik.

Oficiální kaskadér Harley-Davidson střední a východní Evropy Maciek DOP Belinski, který je vyhledávaným kaskadérem a jehož kousky mají možnost zhlédnout i diváci filmových pláten se na akci STUNT STORY představil na zbrusu novém motocyklu H-D Street Rod. A zároveň si s ním hned připsal Guinnessův světový rekord v gumování pneumatik. Rekord, který se do nynějška držel na 3 700 metrech a kterého bylo navíc dosaženo na motocyklu vyšší kubatury (1200 ccm), Maciek prodloužil na neuvěřitelných 4 500 metrů. Nový rekord byl zároveň detailně překontrolován a schválen týmem Guinnessova světa rekordů a od července 2017 je zapsán mezi další neskutečné rekordy, kterých bylo kdy dosaženo. Akci organizovalo dealerství Harley-Davidson Řešov, které je největším dealerstvím značky v Polsku i v celé střední a východní Evropě.

1 Harley rekord gumovani Maciek (1)1 Harley rekord gumovani Maciek (2)1 Harley rekord gumovani Maciek (6)

„Na zdolání rekordu jsem se připravoval zhruba měsíc. Nejnáročnější pro mě byla samotná trasa, protože rozhodně nepatřila mezi nejsnazší. Jednalo se o klasickou silnici, ve které se nachází dealerství Harley-Davidson Řešov a která byla po dobu mého pokusu o světový rekord uzavřena. Každopádně i tak jde o poměrně náročnou trasu, silnice není rovná, najdeme na ní dva přechody a jeden kruhový objezd, kde jsem se musel otočit, ale nakonec vše vyšlo. Ten pocit štěstí a nadšení se nedá popsat a mé velké díky patří všem, kteří se podíleli na úspěšném zdolání světového rekordu,“ říká nadšeně kaskadér a jehož poděkování míří i místnímu zastoupení Harley-Davidson.

Dodejme, že rekord si Maciek DOP Belinski připsal na klasickém sériovém motocyklu, který nebyl nijak upraven, a dokonce neměl ani pevnější pneumatiky oproti běžnému modelu. I tuto skutečnost musel detailně prověřit tým Guinnessova světa rekordů, který k tomu využil jak videozáznamu a výpovědi očitých svědků, tak i měření na místě provedené zkušeným geodetem. Součástí dokumentace byly dokonce i záběry infračervené kamery, které prokázaly, že se zadní kolo během gumování nezastavilo ani na vteřinu. Všechny podmínky pro připsání si nového Guinnessova světového rekordu tak byly splněny a oficiálně potvrzeny.

1 Harley rekord gumovani Maciek (3)1 Harley rekord gumovani Maciek (4)1 Harley rekord gumovani Maciek (5)

Kaskadér se zároveň nechal slyšet, že H-D Street Rod je nejlepším motocyklem značky, který měl možnost testovat, a to jak to jak po vizuální, tak po jízdní stránce, kdy jezdci poskytuje opravdovou radost z jízdy. Během samotného pokusu měl dokonce pocit, jako by motocykl vážil minimálně o 100 kg méně, působil neuvěřitelně lehce, byl obratný a skvěle ovladatelný. A co může být lepším potvrzením jedinečnosti novinky modelového roku 2017 než fakt, že motocykl obstál i v natolik extrémních podmínkách a situacích, jaké právě kaskadérská show a připsání si nového rekordu vyžaduje.

„V rámci aktivit, které děláme, stále slýcháme, jak je něco nemožné, že je nemožné postavit motocykl s tetováním, a tak jsme připravili první tetovaný motocykl na světě, jak je nemožné postavit stroj, jehož jednotlivé komponenty vypadají jako hudební nástroje, a tak vznikl Hard Rock Café Bike. Bylo nám řečeno, že nemůžeme postavit největší dealerství ve střední a východní Evropě a je tady. Právě proto si myslím, že v životě i práci je nejdůležitější vášeň a víra. A přesně to je důvod, proč rádi spolupracujeme s lidmi, kteří to vnímají stejně, a to je případ Macieka. Své kaskadérské triky předvádí na motocyklu, který je zhruba o 100 kg těžší než běžné motocykly, které ke svým kouskům užívají jiní motocykloví kaskadéři. A na konec, i při pokusu o stanovení nového světového rekordu nám bylo řečeno, že je to nemožné, proto jsme spojili síly, abychom dokázali, že pokud milujete svoji práci, věříte v sebe a tvrdě makáte, je možné cokoli, třeba i to, že pokoříte Guinnessův světový rekord,“ říká Stanislaw Myszkowski, majitel dealerství H-D Řešov.

Doplňme, že Maciek DOP Belinski bude hostem letošního ročníku Prague Harley Days, který se uskuteční 1. a 2. září v Praze a kde se opět můžeme těšit na lahůdky z bohatého rejstříku kaskadérských triků nového světového rekordmana. V duchu hesla: „Nic není nemožné“, zvláště, pokud jste vybaveni motocyklem Harley-Davidson.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama