Reklama

Harley-Davidson rozjíždí výrobu v Thajsku Hlavní obrázek k článku: Harley-Davidson rozjíždí výrobu v Thajsku

Novou továrnu plánuje americký výrobce otevřít poblíž Bangkoku. Důvodem není pouze úspora peněz, ale možnost vstoupit na další trh, kde by mohli prodávat své cruisery a snáze tak pokrýt rostoucí poptávku v Asii.

Již delší dobu se Harley-Davidson potýká s poklesem prodejů ve své domovské zemi a tak se snaží nacházet nové příležitosti, kde by mohl uspět. Otevřít výrobní podnik v Thajsku byl strategický tah. Pokud totiž budou montovat své cruisery zde, vyhnou se 60% dani na dovážené motocykly a spolu s tím jsou spojené i další daňové úlevy při vývozu do sousedních zemí. Thajsko totiž patří do Sdružení zemí jihovýchodní Asie ASEAN.

Harley-Davidson si přeje zachovat stejnou kvalitu výroby i použité materiály, jako při montování v Americe a tak budou do Thajska dovážet celé sady dílů, ze kterých budou místní dělníci motocykly skládat. Thajsko tak doplní pětici výrobních podniků, kde se motocykly Harley-Davidson vyrábí, indický Bawal, brazilský Manaus a tři americké podniky: York v Pennsylvanii, Kansas City v Missouri a nejhlavnější sídlo v Milwaukee ve Wisconsinu.Login Přihlásit Registrace ›

Reklama