Reklama

Curtiss Hera: elektrický motocykl s baterií V8 Hlavní obrázek k článku: Curtiss Hera: elektrický motocykl s baterií V8

Pokud se alespoň trochu zajímáte o automobily, tak vám termín V8 označující osmiválcový motor s uspořádáním válců do V zcela jistě něco říká, ale označení V8 u baterie, co to může být?

Americký výrobce Curtiss Motorcycles, kterého byste mohli znát spíše pod svým dřívějším jménem Confederate Motorcycles, se zabývá výrobou elektrických motocyklů a to je také právě oním důvodem, proč se přejmenovali. Nechtěli být totiž spojováni s dřívější firmou, která stavěla zajímavé stavby, avšak stroje byly poháněné spalovacími motory. Jejich přáním je stát se v jednostopém světě uznávanou firmou zabývající se vývojem a výrobou elektrických motocyklů a to pod jménem Curtiss Motorcycles.

Na jaře představili jeden z prvních počínů, designově velmi povedený elektrický cruiser nesoucí jméno nejvyššího z bohů řecké mytologie Zeus a když už mají nejvyššího boha, tak proč ne bohyni? Héra je nejvyšší starořeckou bohyní a po ní také pojmenovali další z plánovaných motocyklů, který však bude mít celosvětové unikum. Bude sice poháněn elektřinou, ale jeho baterie budou uspořádány do dvou řad s úhlem rozevření do V a to ještě podle výrobce nikdo světu neukázal.

Curtiss Hera

Návrháři se při stavbě elektrocruiseru Hera nechali inspirovat osmiválcem pilota Glenna Curtisse, který se s ním 24. ledna 1907 stal nejrychlejším jezdcem na světě. Na pláži Ormond Beach na Floridě dosáhl maximální rychlosti 219,45 km/h. No a právě onen pověstný osmiválcový motor o zdvihovém objemu 4410 ccm byl dominantou motocyklu Curtiss V8, chtěli mít totéž designéři i u elektrické verze. Zatím nejsou známy žádné technické údaje o kapacitě baterií, dojezdu apod., jedinou informaci, kterou výrobce zveřejnil je ta, že bude elektřina z baterií pohánět E-Twin motor.

„Hera bude zcela jistě patřit mezi nejluxusnější motocykly na světě,“ je o tom přesvědčen generální ředitel firmy Curtiss Motorcycle, Matt Chambers. „Se svým unikátním uspořádáním baterií, s ultra-silným elektromotorem E-Twin a s rozvorem 1 676 mm, bude jednoznačnou bohyní ve své motocyklové kategorii.“Login Přihlásit Registrace ›

Reklama