Reklama

Bude mít Honda větší a silnější bobber Rebel 1100? Hlavní obrázek k článku: Bude mít Honda větší a silnější bobber Rebel 1100?

Retro motocykly jsou v poslední době v kurzu a asi nejvíc ty ve stylu „bobber“. Své by o tom mohla říct i japonská Honda, která má ve své nabídce již čtvrtou sezónu model Rebel 500. Poslední dobou se hovoří o tom, že by mohli Japonci představit silnější verzi Rebela 1100.

Jsou to zatím jen spekulace, které Honda nepotvrdila, ale ani nevyvrátila. Na patentovém úřadu si však zaregistrovala několik nových položek, mezi nimi například zcela nový rám pro větší cruiser. Ostatně prodeje modelu Honda CMX500 Rebel, který do letošní sezóny vyjel v poupravené verzi, nejsou vůbec zanedbatelné. Naopak a možná, že překvapili i samotného výrobce, není se tedy čemu divit, kdyby se rozhodli postavit silnější 1100 verzi.

První zmínku o Rebelu 1100 přineslo japonské periodikum Young Machine, který má většinou informace z první ruky. Jak se k těmto informacím dostává, nebo kdo jim je předává, nevíme, ale víme, že většina jejich spekulací se později ukáže jako pravdivá. Nejinak by tomu mohlo být i nyní.

Honda Rebel 1100

Už z názvu Rebel 1100 se nabízí, že by jej mohl pohánět dvouválcový motor z letošní novinky CRF1100L Africa Twin o zdvihovém objemu 1082 ccm, který by samozřejmě museli v Hondě „poladit“, aby více odpovídal vlastnostem cruiseru. Ostatně, v Hondě ani jiný dvouválec nemají, takže volba srdce by byla celkem jednoduchá.

Je tu ještě příliš mnoho neznámých, ale snad nás Honda nebude příliš dlouho napínat a představí nám silnějšího Rebelího sourozence již brzy. Zcela jistě by to byla dobrá volba i pro stávající majitele Rebela 500, kteří by rádi přesedlali na silnější stylový stroj. Cena by se mohla pohybovat kolem 250 tisíc korun.Login Přihlásit Registrace ›