Reklama

Benda Box 400: čínský cruiser Hlavní obrázek k článku: Benda Box 400: čínský cruiser

Čínské motocykly jsou všeobecně známé jako levné, nekvalitní a dílensky ne zrovna dobře zpracované stroje. Tomu by chtěla udělat přítrž tamní společnost Benda, která pro výrobu svých motocyklů používá své vlastní komponenty.

Důvod proč tomu tak je, je celkem jednoduchý. Na svých webových stránkách Benda uvádí, že chtějí uspět v celosvětovém měřítku a momentálně hledají někoho, s kým by mohli spolupracovat. Jsou si vědomi toho, že pokud chtějí uspět v západních zemích, musí vyrábět kvalitní motocykly a nenakupovat díly od místních levných dodavatelů. Proto si sami vyrábí nejen motory, ale i třeba přední vidle a mnoho dalších komponent. Při návrhu motocyklů dbají také na detaily, které jsou dle nich při rozhodování o koupi velmi důležité.

Benda Box 400 je poháněn kapalinou chlazeným řadovým dvouválcem o obsahu 394 ccm. Jeho výkon by měl být 38 koní a maximální točivý moment 34 N.m. Převodovka je šestistupňová a maximální rychlost tohoto 172 kilogramů těžkého cruiseru je více než 160 km/h. Svým stylem a trochu i vzhledem mi připomíná amerického Indian Scout, ale přece jenom se odlišuje jak tvarem palivové nádrže a tak i oběma blatníky.

Benda Box 400 cruiserLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama