ARCH Method143: cruiser co nechce být cruiserem Hlavní obrázek k článku: ARCH Method143: cruiser co nechce být cruiserem

ARCH Motorcycle je známý stavbou atraktivních cruiserů, o svojí novince Method143 však prohlašuje, že to žádný cruiser není, ale je to roadster. Atraktivitě tohoto stroje přidá i šasí z uhlíkových vláken MonoCell, které se stavělo stejnou technologií jako monokoky vozů Formule 1.

Motocykl bude pohánět vzduchem chlazený véčkový dvouválec o obsahu 2343 ccm. Nízko usazená řídítka a stupačky posunuté vzad vám zajistí sportovní posaz a tím pádem se také šikovně ukryjete za nízký větrný štít, který navazuje na přední světlomet. Má unikátní vzhled a používá technologii LED. Podvozek je vybaven špičkovými komponenty od firmy Öhlins, vpředu jsou vidlice FGRT s kryty z karbonových vláken, vzadu je TTX monoshock.

1 ARCH Method143 (7)1 ARCH Method143 (6)

Kola z uhlíkových vláken si navrhli designéři v ARCHu sami, ale vyrobila jim je firma BST. Svým tvarem připomínají malou turbínu s lopatkami. Zadní jednostrannou kyvku ze slitiny hliníku na CNC strojích obráběli ve firmě Suter Industries. Koncovka výfuku je vyrobena z titanu a karbonu a při jejím návrhu se nechali inspirovat závodními motocykly jezdící v mistrovství světa MotoGP. Jako displej přístrojové desky jim posloužil „chytrý“ mobilní telefon. Vyrobeno bude pouze 23 strojů o jejichž ceně můžeme pouze spekulovat. Rozhodně však nečekejte, že to bude levný motocykl.

1 ARCH Method143 (2)1 ARCH Method143 (1)1 ARCH Method143 (4)1 ARCH Method143 (5)1 ARCH Method143 (3)Login Přihlásit Registrace ›

Reklama