ARCH KRGT-1: ušito na míru Hlavní obrázek k článku: ARCH KRGT-1: ušito na míru

Toužíte-li mít v garáži motocykl, který vám postaví dle vašich požadavků a navíc se chlubit tím, že je od slavného herce Keanu Reevese, není problém. Stačí se podívat na stránky Arch Motorcycles a můžete jej mít.

Všechno to vlastně začalo náhodou. Keanu Reeves si chtěl v roce 2007 nechat postavit motocykl na zakázku a oslovil designéra Gareda Hollingera, majitele County Choprods. Uběhlo více než pět let, než byl motocykl hotový přesně podle představ Keana, ale za tu dobu se ti dva spřátelili a dohodli se na tom, že by mohli zkusit nabídnout jejich stroj i jiným zájemcům. A tak v roce 2012 zakládají společnost Arch Motorcycles, jejímž prvním strojem byl ARCH KRGT-1 představený veřejnosti v roce 2015.

1 ARCH KRGT-1 (1)1 ARCH KRGT-1 (2)1 ARCH KRGT-1 (3)

Nebyl to však obyčejný tuctový stroj, KRGT-1 byl moderní, výkonný motocykl. Měl svůj styl, hutný zvuk, ale zároveň byl neskutečně agresivní a jízda na něm byla pro každého silným zážitkem. Byl však také pohodlný a mohli jste se s ním směle pustit i na delší cestu. Každému zákazníkovi byl střižený přímo na tělo, mohl si podle jeho stylu jízdy vybrat, jestli si nechá stupačky namontovat pod sebe nebo před motor.

1 ARCH KRGT-1 (9)1 ARCH KRGT-1 (11)1 ARCH KRGT-1 (12)

Motocykl je poháněn vzduchem chlazeným motorem o zdvihovém objemu 2032 ccm, rám je z tvrdé oceli, ten podsedlový pro změnu ze slitiny hliníku. Karbonová, pětipaprsková kola dodala firma BST, přední vidlici firma Öhlins, ovšem zadní tlumič ARCH si vyrobili sami. Do letošní sezóny vyjíždí ARCH KRGT-1 s vylepšenými vlastnostmi. Nejenom, že motor splňuje emisní normu Euro4, ale na motocyklu budete mít mnohem pohodlnější jízdní pozici, vylepšenou kapotáž, přední vidle FRGT od švédského Öhlinsu a brzdy ISR s ABS. K dostání by měl být od jara a zcela legálně na něm můžete vyjet i v Evropě. S cenou počítejte nejméně 1,5 mil. korun. Pokud patříte mezi sportovnější jezdce, mohl by se vám líbit model ARCH 1S anebo být mezi 23 šťastnými, kteří by sedlali lahůdku ARCH Method143.

1 ARCH KRGT-1 (4)1 ARCH KRGT-1 (5)1 ARCH KRGT-1 (6)1 ARCH KRGT-1 (7)1 ARCH KRGT-1 (8)1 ARCH KRGT-1 (13)1 ARCH KRGT-1 (10)Login Přihlásit Registrace ›

 
Reklama