Čísla vztahující se k GP Rakouska

Podívejme se společně na zajímavá čísla vztahující se k závodu GP Rakouska na okruhu Red Bull Rookies Cup ve Spielbergu.

100 - Třetí místo Andrea Doviziosa na Sachsenringu bylo zároveň 100. pódiovým umístěním pro Ducati v královské kubatuře MotoGP. 99 jich získali v aktuální éře MotoGP tito piloti: Casey Stoner (42), Loris Capirossi (23), Andrea Dovizioso (9), Troy Bayliss (5), Andrea Iannone (5), Valentino Rossi (3), Nicky Hayden (3), Toni Elias (2), Carlos Checa (2), Danilo Petrucci (1), Ruben Xaus (1), Cal Crutchlow (1), Alex Barros (1) a Scott Redding (1). V bývalé kubatuře 500ccm to byl pouze Ital Bruno Spaggiari, který dokončil závod v Imole 1972 v Top-3.

100 - Jelikož úřadující mistr světa Moto3 Danny Kent musel vynechat kvůli zranění závod na Sachsenringu, tak svůj jubilejní 100. závod Grand Prix bude absolvovat teprve ve Spielbergu.

62 - Získáním Pole-Position lídra šampionátu královské kubatury Marca Márqueze na Sachsenringu stál 23letý Španěl už po 62. ve své kariéře na prvním místě startovního roštu. Před ním jsou s větším počtem vyhraných kvalifikací (statistika se vede od roku 1974) pouze Valentino Rossi a Jorge Lorenzo s 63 získanými Pole.

47 - Vítězství Marca Márqueze v Hohenstein-Ernstthalu bylo jeho 47. pódium umístěním, takže mu chybí pouze jedno pódium v královské kubatuře, aby se vyrovnal legendárnímu Mike Hailwoodovi.

37 - Johann Zarco slavil v Sasku nejen vítězství, ale dokončil už po 37. závod GP v Top-3. Tím se vyrovnal svému krajanovi Christianu Sarronovi a je tak společně s ním na čele s počtem dokončení závodů v Top-3, žádný jiný zástupce ze země Galského kohouta nestál totiž víckrát na stupních vítězů než právě oni dva.

27 - Okruh Red Bull Ring ve Spielbergu je 27. tratí v kalendáři MotoGP, od doby, kdy dřívější kubatura 500ccm byla v sezóně 2002 vystřídána MotoGP. Rakousko je pak 19. zemí, ve které se koná jeden ze závodů Grand Prix.

14 - Už 14 závodů nevyhrál v Moto3 polesetter, poslednímu se to podařilo Eneovi Bastianinimu vloni v Misanu.

12 - Vítěz na Sachsenringu Johann Zarco vyhrál už svůj 12. závod Moto2-Grand-Prix. Pouze dva jezdci mají v této kubatuře - od jejího začlenění do Grand Prix v roce 2010 - více vítězných závodů: Marc Marquez trumfoval 16x v Moto2, Tito Rabat vyhrál 13 závodů Moto2.

9 - V posledních dvou závodech MotoGP na Sachsenringa a v Assenu nedokázal žádný jezdec s motocyklem Yamaha dojet v Top-3 a nestál tedy na pódiu. To se stalo naposled před devíti lety v Malajsii, kdy na úspěchy zvyklí Yamaha-Boys 2007 v Malajsii a ve Valencii utrpěli takový debakl.

7 - Už svůj sedmý letošní start bude v kubatuře MotoGP absolvovat testovací pilot Ducati Michele Pirro. Buď se jednalo o starty s wild card, nebo jako náhradník za některého zraněného pilota této značky.

2 - Na závodech na Sachsenringu a v Assenu stáli na stupních vítězů v Top-2 v kubatuře MotoGP s motocykly Honda. To se naposled podařilo 2014 při závodech v USA a v Argentině.

1 - Potom, co Alex Rins a Sam Lowes kvůli pádům na Sachsenringu zůstali bez bodů, tak zůstal Takaaki Nakagami jediným pilotem Moto2, který byl v této sezóně vždy odmávnut v Top-15.

0,059 - Na Sachsenringu vyhrál Johann Zarco o pouhých 0,059 sec. před Jonasem Folgerem. Byl to nejtěsnější dojezd od Grand Prix Malajsie 2010, když Roberto Rolfo vyhrál o 0,04 sekundy před Alexem de Angelisem.