BMW Kahn: koncept od Erdema Hlavní obrázek k článku: BMW Kahn: koncept od Erdema

Mehmet Doruk Erdem je turecký designér, jehož koncepty jsou velmi dobře známy pro jeho zajímavé nápady. Nejinak tomu bude i u jeho dalšího projektu, kterému dal prosté jméno: Kahn.

Stejně tak jako jeho BMW Alpha koncept, je i Kahn postaven kolem boxeru od BMW, kterému vytvořil zajímavou aerodynamicky tvarovanou kapotáž, do které uschoval veškerou techniku a která bude zároveň chránit jezdce před náporem větru. Motor je jedinou spojitostí tohoto stroje s BMW Motorrad, autor ji konceptu dodal spíše pro jeho autentičnost. Ostatně, Erdem si libuje v návrzích, kde propojuje motocyklový svět s tím automobilovým, za podívání rozhodně stojí jeho koncepty Mercedes Benz Eternity a Alfa Romeo Spirito.

1 Kahn BMW Erdem (4)1 Kahn BMW Erdem (3)1 Kahn BMW Erdem (2)

Podobně jako stroj Alpha, má Kahn pod mohutnou přední maskou s obrovským chladičem ukryto přední kolo. Umně tu autor propojuje ultramoderní přední část s retro prvky v zadní polovině stroje. Kožené prošívané sedlo je usazeno na pérech, které by měly tlumit nárazy během jízdy. Čím déle si prohlížím tento unikátní stroj, tím více se mi nápad Erdema líbí. Ostatně vloni se na motocyklových výstavách začal objevovat stroj, který se až nápadně podobá Alphě, což je důkaz toho, že se dá do reálu převést i pouhopouhý koncept navržený v počítači a určený pouze pro oko diváka.
1 alpha erdemLogin Přihlásit Registrace ›

Reklama
Reklama