Reklama

Griip G1 Formule 1000 s motorem z Aprilie RSV4 Hlavní obrázek k článku: Griip G1 Formule 1000 s motorem z Aprilie RSV4

Se zajímavým nápadem přišli izraelští designéři, kteří navrhli Formuli 1000 poháněnou motorem z motocyklu. Jako nejlepší volba se jim zdál agregát ze supersportu Aprilia RSV4.

Nápad se velmi rychle stal realitou a tak v Itálii vznikl první závodní vůz. Je téměř celý vyrobený z karbonu a jeho hmotnost je 390 kg a to včetně paliva. Formule 1000 je poháněna motorem z motocyklu Aprilia RSV4, ovšem výkon 201 koní není na kola přenášen řetězem, ale speciálním systémem hnacích hřídelí s omezeným skluzem, který si výrobce nechal patentovat. Výhodou je vyšší výkon a téměř žádná údržba, odpadá tak čištění a mazání řetězu.

1 Griip G1 Aprilia (2)1 Griip G1 Aprilia (3)1 Griip G1 Aprilia (4)

Podvozek je tvořen trubkovým chrom-molybdenovým rámem, má také přední a zadní ochranné rámy proti převrácení. Vůz je vybaven speciální šestistupňovou sekvenční převodovkou. O aerodynamickou jízdu se postarají přední a zadní křídla a také zadní difuzor. Kola mají lehké hliníkové ráfky s jednoduchou maticí. Dvouokruhové brzdy s dvoukotoučovými třmeny brzdí větrané disky o průměru 256 mm. Do palivové nádrže FT3 FIA se vám vejde 28 litrů paliva. Samozřejmostí je také šestibodový bezpečnostní pás a odnímatelný volant.

1 Griip G1 Aprilia (5)1 Griip G1 Aprilia (7)1 Griip G1 Aprilia (1)

Dobrá zpráva pro ty z vás, komu se závodní vůz zalíbil. Můžete si jej objednat na stránkách Griip G1, za cenu 52 900 eur, což odpovídá zhruba ceně tří motocyklů Aprilia RSV4.

Zdroj: Griip G1Login Přihlásit Registrace ›

Reklama