Honda CRF1100L Africa Twin a Adventure Sports 2020: se silnějším motorem Hlavní obrázek k článku: Honda CRF1100L Africa Twin a Adventure Sports 2020: se silnějším motorem

Honda vytahuje z rukávu skrytý trumf. Nový model oblíbeného cestovního endura Africa Twin má silnější dvouválec o objemu 1084 ccm, nižší hmotnost, šestiosý snímač, který řídí náklonové ABS, kontrolu trakce a zvedání předního kola. K tomu ještě dostanete do výbavy tempomat, vyhřívané rukojeti, nový dotykový TFT displej a Adventure Sport navíc i volitelný podvozek Showa EERA.

Honda CB1100 RS 5Four: limitovaná edice Hlavní obrázek k článku: Honda CB1100 RS 5Four: limitovaná edice

Letošní rok Honda slaví 50 let legendárního čtyřválcového modelu CB750 a jedna oslava střídá druhou. Angličané to však vzali po svém a na základech CB1100 RS postavili stroj, který jako by slavnému CB750 téměř vypadl z oka. Nezůstali však pouze u konceptu, ale rovnou nabídli do prodeje 54 kusů tohoto limitovaného modelu.

19. FMX Gladiator Games: 2. 11. v O2 areně na nové scéně Hlavní obrázek k článku: 19. FMX Gladiator Games: 2. 11. v O2 areně na nové scéně

Nejstarší freestyle motokrosová show v Evropě, FMX Gladiator Games letos vstoupí do svého 19. ročníku. Ten se již tradičně uskuteční v pražské O2 areně první listopadovou sobotu, tedy 2.11. Po úspěšném, jubilejním, 18. ročníku show se fanoušci dočkají zcela nové scény, na které zazáří ty největší hvězdy české a světové FMX scény.

Ewan McGregor a Charley Boorman vyrazí na třetí dobrodružnou cestu s HD LiveWire Hlavní obrázek k článku: Ewan McGregor a Charley Boorman vyrazí na třetí dobrodružnou cestu s HD LiveWire

Je to už patnáct let, kdy se tihle dva pánové vypravili na svoji první cestu kolem světa Long Way Round, u nás známé také jako Na mašině kolem světa, a velké množství z nás si s nimi aspoň touto cestou plnilo svůj sen o dobrodružství v sedle motocyklu. V plánu mají třetí jízdu a tentokrát pojedou na elektrickém Harleji.

Yamaha Vmax od Jakusa Design: temnější a ostřejší Hlavní obrázek k článku: Yamaha Vmax od Jakusa Design: temnější a ostřejší

Už originál Vmax je sám o sobě výstavní kousek, ale musí se nechat, že tenhle jedinec od maďarského customera Jakusa Design, vyladěný o pár futuristických doplňků, by vedle originálu vůbec neudělal ostudu. No uznejte sami?

Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem Hlavní obrázek k článku: Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem

Málokterý motocykl působí tak rozporuplně jako Diavel od Ducati. Není to ani cruiser, ani naháč ani sportovní stroj, je tak nějak od všeho trochu. Jako když pekli pejsek s kočičkou dort. Jenomže na rozdíl od jejich dortu, je tahle sladkost náramně podařená a jakmile jej ochutnáte, nenecháte na talíři ani drobek.

Test Yamaha Ténéré 700: první ochutnávka Hlavní obrázek k článku: Test Yamaha Ténéré 700: první ochutnávka

Jsou motorky, které si hrají na to být cestovní enduro a jsou motorky, které zkrátka cestovní enduro jsou a nemusejí ani k tomu nic říkat. To se týká i japonské novinky Ténéré 700, která možná nevypadá moc dobře, není špičkově vybavená, ale zvládne víc než jen šotolinovou cestu a nemusíte se s ní bát vyrazit ani na dobrodružnou cestu třeba až na Dálný Východ.

Kalendář motocyklových závodů 2019 Hlavní obrázek k článku: Kalendář motocyklových závodů 2019

Připravili jsme pro vás tradičně kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2019, nýbrž také WorldSBK, CEV (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC a ostatních, které jsou pro každého fanouška zajímavé.


Login Přihlásit Registrace ›

Reklama