Reklama

Smrtelných nehod motocyklistů meziročně přibylo Hlavní obrázek k článku: Smrtelných nehod motocyklistů meziročně přibylo

Jaro se již přihlásilo o slovo, což majitelé motocyklů rozhodně uvítali. Avšak proměnné počasí s častým deštěm při nízkých teplotách, ale i tradiční nepozornost spojená s nepřizpůsobenou rychlostí jsou aktuálně příčinou rekordního počtu úmrtí při dopravních nehodách jednostopých vozidel.

Triumph Scrambler 1200 XE: limitovaná edice Steve McQueen Hlavní obrázek k článku: Triumph Scrambler 1200 XE: limitovaná edice Steve McQueen

Anglický výrobce představil speciální edici svého modelu Scrambler 1200 XE, kterou věnoval legendě jménem Steve McQueen. Motocykl bude vyroben ve speciálním barevném designu, vybaven velkým množstvím příslušenství a bude to nejvybavenější scrambler, jaký kdy Triumph ve své nabídce měl. Vyrobeno bude pouze 1000 kusů.

Test Vespa GTS 300 HPE Supersport: městský živel Hlavní obrázek k článku: Test Vespa GTS 300 HPE Supersport: městský živel

Vespa je zkrátka Vespa. Stylový skútr s letitým „vosím“ designem, který nelze nemilovat. Ovšem tentokrát šli Italové se vzhledem trochu dál. Typické ladné tvary sice GTS ponechali, ale doplnili je o moderní prvky a hlavně notně poladili motor, který je plný života, chuti k rychlé jízdě má na rozdávání.

Honda Pioneer 520 UTV 2021: praktický i zábavný Hlavní obrázek k článku: Honda Pioneer 520 UTV 2021: praktický i zábavný

Primárně je Honda Pioneer 520 určena pro práci. Ať už jste farmářem, majitelem horského hotelu, nebo vlastníte vzrostlý les, tahle čtyřkolka pro vás bude praktickým pomocníkem téměř za všech okolností. To však neznamená, že je jenom na práci. Když budete mít hotovo, můžete s ní klidně vyrazit i za zábavou.

Magni Italia 01/01: pocta Arturo Magnimu Hlavní obrázek k článku: Magni Italia 01/01: pocta Arturo Magnimu

Když se řekne Lombardie, snad každému motocyklovému fanouškovi se vybaví italská značka MV Agusta. Ale v této oblasti není jedinou. Sídlí tu i jedna malá firma, zaměřující se spíše na malosériovou výrobu, její jméno zní Magni Motorcycles a v jejím zrodu nestál nikdo jiný, než slavný konstruktér Arturo Magni.

Husqvarna Norden 901: spatřeny dva prototypy Hlavní obrázek k článku: Husqvarna Norden 901: spatřeny dva prototypy

Rovnou dva prototypy prvního cestovního endura Norden 901 od švédské Husqvarny byly zachyceny při jejich testování. Z fotografií pořízených časopisem Motorrad je patrné, že jedna verze bude silniční a druhá zaměřená více do offroadového využití.

Jaký motorový olej použít do vašeho motocyklu? Hlavní obrázek k článku: Jaký motorový olej použít do vašeho motocyklu?

Nedávná debata s jedním našim čtenářem na téma, jaký motorový olej je nejlepší použít do jeho téměř třicet pět let starého cestovního motocyklu s vrtulí ve znaku, mi vnukla myšlenku, napsat článek o tom, jak to vlastně s těmi oleji je. Víte, jak se motorové oleje značí a co vůbec ta jednotlivá čísla a písmena znamenají?

Test Renault Twizy Urban 80: generátor dobré nálady Hlavní obrázek k článku: Test Renault Twizy Urban 80: generátor dobré nálady

Malá elektrická „specialita“ rozhodně není určená pro introverty. Když někde stojí, každý si ji prohlíží, když jede, ostatní si div neukroutí krk. A všichni, kdo tuhle podivnost sledují, mají úsměv na rtu.


Login Přihlásit Registrace ›