Dunlop Trailmax Meridian: novinka pro cestovní endura Hlavní obrázek k článku: Dunlop Trailmax Meridian: novinka pro cestovní endura

Dunlop představuje všestranné pneumatiky Trailmax Meridian, které vyvinul na základě velmi specifických a komplexních požadavků motocyklů z kategorie adventure.

Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem Hlavní obrázek k článku: Test Ducati Diavel 1260 S: jízda s ďáblem

Málokterý motocykl působí tak rozporuplně jako Diavel od Ducati. Není to ani cruiser, ani naháč ani sportovní stroj, je tak nějak od všeho trochu. Jako když pekli pejsek s kočičkou dort. Jenomže na rozdíl od jejich dortu, je tahle sladkost náramně podařená a jakmile jej ochutnáte, nenecháte na talíři ani drobek.

BeRider: sdílené skútry v Praze od Škody Auto Hlavní obrázek k článku: BeRider: sdílené skútry v Praze od  kody Auto

Škoda Auto DigiLab startuje v Praze pilotní provoz služby Be Rider, tedy sdílení elektrických skútrů s dojezdem až 70 kilometrů v hustém městském provozu. K pronajmutí bude v pilotní fázi zhruba 50 motocyklů, pro jejichž ovládání vám bude stačit řidičské oprávnění skupiny B.

Yamaha WR250F 2020: rychlejší a lehčí Hlavní obrázek k článku: Yamaha WR250F 2020: rychlejší a lehčí

Do příští sezóny vyjede Yamaha na trh s novou generací modelu WR250F, které bude rychlejší, silnější a lehčí. Motocykl bude poháněn novým vysoce výkonným motorem a vybaven špičkovým odpružením vpředu i vzadu.

Benelli TNT 600: unikly fotografie pro patentový úřad Hlavní obrázek k článku: Benelli TNT 600: unikly fotografie pro patentový úřad

Asi zrovna v Benelli neskákali nadšením, když se dostali fotografie nového nekapotovanéno motocyklu místo do patentového úřadu k rukám novinářů. Ale co už, díky jednomu neopatrnému zaměstnanci, už alespoň víme, že si pro nás připravují docela sympatický stroj.

PGM 2.0 Litre V8: nejsilnější produkční osmiválec Hlavní obrázek k článku: PGM 2.0 Litre V8: nejsilnější produkční osmiválec

Přijde vám šest válců pořád málo? Tak proč ne osm! Tuhle stejnou otázku si položil bývalý mechanik z týmu Loctite Yamaha, Paul Maloney a pustil se v roce 2008 do stavby vidlicového osmiválce. O rok později měl již motor hotový, ale přesto k jeho produkční verzi následovalo ještě několik let usilovného testování a ladění.

Test Yamaha Ténéré 700: první ochutnávka Hlavní obrázek k článku: Test Yamaha Ténéré 700: první ochutnávka

Jsou motorky, které si hrají na to být cestovní enduro a jsou motorky, které zkrátka cestovní enduro jsou a nemusejí ani k tomu nic říkat. To se týká i japonské novinky Ténéré 700, která možná nevypadá moc dobře, není špičkově vybavená, ale zvládne víc než jen šotolinovou cestu a nemusíte se s ní bát vyrazit ani na dobrodružnou cestu třeba až na Dálný Východ.

Kalendář motocyklových závodů 2019 Hlavní obrázek k článku: Kalendář motocyklových závodů 2019

Připravili jsme pro vás tradičně kompletní termíny silničních motocyklových závodů (včetně testů), a to nejen mistrovství světa MotoGP 2019, nýbrž také WorldSBK, CEV (MSJ, ME), Road Racingu, Alpe Adria, EWC a ostatních, které jsou pro každého fanouška zajímavé.


Login Přihlásit Registrace ›

Reklama